Orechy1

Ořechy podporují celkové zdraví. Využijte je na maximum pomocí jednoduchých receptů

Ořechy patří k vůbec nejzdravějším produktům, které můžete ve svém jídelníčku mít. Doplňují přírodní cestou veškeré živiny, minerály i vitamíny, a starají se tak o vaše celkové zdraví i pevnou imunitu. Jak ale ořechy do jídelníčku zařadit? Vyzkoušejte skvělý a rychlý recept.

Zejména vlašské ořechy jsou používané nejen kvůli jejich lahodné chuti, ale také v lidové medicíně. Ořechy totiž dokážou zklidnit trávicí trakt, a pomoci tak od průjmů, problémů s trávením nebo se zácpou. Bojují proti bakteriím v těle, proti plísním i virovým infekcím. Vlašský ořech je výborný antioxidant, který navíc pomáhá s léčbou cukrovky nebo aterosklerózy.

Mohlo by vás zajímat:  Brambory se hodí při péči o obuv, příbory nebo okna
Zdroj obrázku: Freepik

Pro přípravu lahodného receptu budete potřebovat:

  • 1 kilogram ořechů,
  • 1 litr lihu,
  • 300 gramů medu nebo sirupu.

Ořechová tinktura je snadná na přípravu. Jeho základní ingrediencí jsou mladé a ještě zelené vlašské ořechy. Takové ořechy najdete na stromu v první polovině července a poznáte je podle měkkého, zeleného obalu. Dobře se krájí celé a nejvíce užitečných složek najdete v ořeších menších rozměrů.

Zdroj obrázku: Freepik

Příprava je velmi snadná

Ořechy ze všeho nejdříve umyjte. Při trhání ořechů ze stromu nebo při jejich krájení mějte nasazené rukavice, ořechová šťáva totiž zanechává fleky na kůži. Při krájení raději použijte skleněné prkénko nebo dřevěné obalte nějakou fólií. Jedině tak zamezíte flekatému povrchu, který jen těžko umyjete. Ořechy nakrájejte na čtvrtiny i se slupkou, ta totiž v sobě nese mnoho zdravých látek. Dejte je do velké nádoby a zalijte lihem, nechte louhovat po dobu šesti týdnů na tmavém místě.

Mohlo by vás zajímat:  Ani sukulenty nepřežijí vše. Kvůli častým chybám trpí a velmi rychle zajdou

Medový sirup připravíte ze 300 gramů medu a 100 ml teplé vody. Důkladně obě složky rozmíchejte. Nádobu s ořechy otevřete a ořechy vyndejte do misky. Líh z nádoby přeceďte a odstraňte tím usazený sediment. Do nádoby s ořechy nalijte scezený líh i medovou marinádu. Vše důkladně promíchejte a poté přelijte do tmavé, skleněné lahve. Po šesti měsících můžete pít jednu lžíci denně, posílíte tak své celkové zdraví.

Zdroj: https://commonsensehome.com/black-walnut-tincture/
Přidat na Seznam.cz