Peeled Orange Fruit Wooden Background

Pomerančová kůra domov dokonale osvěží a zachrání pokojové rostliny před zkázou

Pomeranče jsou v našich obchodech dostupné během celého roku. Oranžové plody kupujeme pro jedinečnou chuť a obrovské množství vitamínů a minerálů. Stejně dobře ale můžete využít také jejich slupku. Kůru lze použít v mnoha případech u vás doma. Odstraní usazeniny vodního kamene, osvěží byt a zbaví vás hmyzu. Jak používat pomerančovou kůru jako univerzální čistič?

Přírodní osvěžovač vzduchu

Pomerančová kůra má velmi intenzivní a příjemnou vůni. Využijte této vlastnosti ke svému prospěchu. Oloupejte dva pomeranče, slupky vložte do hrnce a zalijte vodou tak, aby byly zakryté. Vše vařte po dobu několika minut na mírném ohni a poté směs přelijte do sklenic. Položte je na různá místa v domě. Dalších pár dní to u vás doma bude nádherně vonět. Pomerančovou kůru můžete také vložit do bot na noc, abyste je zbavili nepříjemného zápachu.

Mohlo by vás zajímat:  Organický odpad ze zahrady najde praktické využití
Zdroj obrázku: Freepik

Dokonalý prostředek na čištění

Vodní kámen v koupelně a kuchyni je velkým problémem pro mnoho hospodyněk. Tyto nečistoty nelze odstranit jednoduše, ale můžete k tomu využít pomerančovou kůru. Jednoduše kůrou otřete kohoutky, obklady i dřez a uvidíte, že usazeniny rychle zmizí. Použijte tuto metodu také při čištění kuchyňského dřezu z nerezové oceli. Připravit si můžete i univerzální čistič. Slupky nakrájené na kostičky zalijte sklenicí octa, uvařte a nechte týden odležet. A máte čistič hotový!

Další možnosti použití pomerančové kůry

Cukr i sůl mají tendenci hrudkovatět, když se k nim dostane vlhkost. Abyste tomu zabránili, vložte do cukru nebo soli kousek pomerančové kůry. Užijete si dokonale sypký cukr, který navíc získá velmi příjemné citrusové aroma. Intenzivní pomerančovou kůru můžete využít, když máte kočku, která vám ničí rostliny. Dejte do květináče pár kousků pomeranče a kočky se budou držet dál. Tato intenzivní vůně pro ně není příjemná, a proto odeženete kočky z dosahu rostlin.

Zdroj: https://www.kidspot.com.au/lifestyle/home/24-ways-to-use-up-orange-peel/news-story/23f82d6451318199fb818b3b08e7e6aa
Přidat na Seznam.cz