Gurmar Medicinal Plant Fresh Leaves Herb

Pro štíhlou linii i zdravou hladinu cukru: gurmar může pečovat o zdraví po celý rok

Znáte gurmar? Je to rostlina pocházející z jihovýchodní Asie, která při pravidelném užívání napomáhá udržovat správnou hladinu glukózy a minimalizuje nepříjemné příznaky cukrovky. Bez obav ji tedy mohou užívat i diabetici. Rostlina má charakteristicky rozvětvené oddenky, které mohou dorůstat působivé výšky.

Vlastnosti gurmaru potvrzují vědci

Léčivé jsou listy gurmaru. Mají mírně eliptický tvar a intenzivně zelenou barvu. Jejích léčivých vlastností využívají lidé už více než 2000 let, v poslední době se jí pozornosti dostává i v Evropě. V lékárnách a prodejnách bylinek najdete širokou škálu doplňků stravy s gurmarem, případně si můžete rostlinu pěstovat i doma v květináči.

Mohlo by vás zajímat:  Nezaměnitelný ostropestřec je víc než krásná květina. Dokáže pročistit játra jako málokterá bylinka

V první řadě je třeba vědět, že většina léčivých vlastností gurmaru byla potvrzena na základě vědeckých výzkumů. Rostlina zlepšuje činnost ledvin, slinivky břišní a srdce, podporuje trávení, pomáhá udržovat normální hladinu cholesterolu, snižuje kazivost zubů a zmírňuje některé kožní léze. Jeho další výhodou jsou zeštíhlující vlastnosti. Gurmar se doporučuje užívat lidem s nadváhou a obezitou a také pacientům, kteří mají problémy s nutkavým přejídáním.

Zdroj obrázku: Freepik

Gurmar a diabetes

Není pochyb o tom, že nejčastější indikací pro použití gurmaru je diabetes. V Asii se tato rostlina běžně nazývá „ničitel cukru“. Nejde jen o to, že podporuje hubnutí a tlumí chuť k jídlu, také příznivě ovlivňuje průběh cukrovky. Výzkumy ukazují, že pravidelné užívání doplňků s gurmarem napomáhá udržet normální hladinu glukózy v krvi a zvýšit hladinu produkovaného inzulínu.

Mohlo by vás zajímat:  Drastické diety tělu jenom uškodí. Zhubnout pomůže plevel, který lidé běžně ničí

Specialisté zdůrazňují, že zařazením gurmaru do léčebné terapie lze výrazně snížit intenzitu nepříjemných příznaků diabetu a přispět ke snížení dávky tradičních léků. Gurmar zakoupíte v lékárnách a obchodech s bylinkami, ale o jeho užívání byste se měli poradit s lékařem nebo lékárníkem. To platí zejména pro chronicky nemocné pacienty.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/gymnema-sylvestre-benefits
Přidat na Seznam.cz