Wooden Bench 3392273 1920

Okrasné keře zkrášlí zahradu nebo vytvoří přirozenou zábranu bez náročné údržby

Jaro se blíží a s ním i sázení rostlin a okrasných keřů. Krásné květiny dokonale vyzdobí a olemují jakoukoliv zahradu. Existuje velké množství okrasných rostlin, druhů, barev, květů, listů, záleží pouze na vás, jakým dáte přednost. Pokud zvolíte keře, mohou oddělit prostor mezi vámi a sousedy. To je jistě skvělá a efektivní volba. Zároveň jsou keře méně náročné na svou údržbu, také rychleji rostou, zelenají a krášlí celou zahradu dlouhá léta. Jaké keře zvolit, abyste vytvořili krásný prostor kolem vašeho domu?   

Kdoulovec japonský

Pokud máte rádi barevnost, jistě vás potěší krásný kvetoucí keř zvaný kdoulovec japonský. Tento keř není náročný, a proto je na pěstování velmi jednoduchý. Nejsou u něj podmínky pro vysazení do určité zeminy či polohy. Kdoulovec je keř, který dorůstá do výšky jednoho metru a rozrůstá se do šířky. Kdoulovec má zelené, kulaté lupeny a na přelomu dubna a května se objevují první krásné, oranžovočervené květy. A co je nejlepší? V říjnu keř plodí žluté, kulaté a velmi lahodné plody, které jsou vhodné na zavaření. Tento keř může tvořit živý plot, ale také mu to sluší u skalky či volně v prostoru. 

Mohlo by vás zajímat:  Stálezelené túje sluší každé zahradě. Se správnou péčí budou skutečným skvostem
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Tavolník japonský

Krásnou zahradní výzdobu zajistí i tavolník japonský. Jedná se o nízký keř, který doroste přibližně do jednoho metru. Má husté a bohaté květy na vrcholku. Stonky tohoto keře jsou hustě pokryté vejčitými listy měnícími se s ročním obdobím. Tento krásný keř dokáže zahrát pořádně krásnou barevnou melodii na vaší zahradě. Na jaře jsou listy žluté až oranžové, v létě se barví do zelené a na podzim jsou nejkrásnější – žluté, červené i oranžové. Překrásné barvy, na které bude radost pohledět. To stejné zajistí i květy, které mohou být bílé, červené nebo růžové a objevují se od června do července. Nemá extrémní nároky, roste v každé půdě. Co má tento keř skutečně rád, je slunce, ale bude se mu dařit i v polostínu.    

Mohlo by vás zajímat:  Borůvkové keře vyžadují na podzim dostatek hnojiva a zálivky

Hortenzie

Hortenzie je celosvětově jeden z nejoblíbenějších keřů. Může dorůstat až do necelých dvou metrů. Má tmavé listy a nepřehlédnutelné květy. Květy hortenzie jsou velmi zajímavé a jejich barva se mění podle pH zeminy. Což znamená, že barvu vašich hortenzií můžete podle chuti upravit. Pokud změníte pH na alkalickou půdu, budou hortenzie červené, v kyselé zemině květy vypučí fialové nebo modré. Zasaďte ji do polostínu a dopřejte jí půdu bohatou na živiny. Keř je také potřeba zalévat každý den.

Mohlo by vás zajímat:  Obohaťte svou zahradu o krásné vřesoviště. Radost vám bude dělat celoročně
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Štědřenec

Tento keř nepotěší pouze svými krásnými květy, ale celkově svým tvarem. Dorůstat může až do výšky devíti metrů. Má krásné decentní zelené listy a nepřehlédnutelné visící žluté květy, kterých je na jednom stonku více. Pozor na to, květy i plody tohoto keře jsou jedovaté z důvodu obsaženého cytisinu. Keř můžete vysadit na zahradu jeden či ve skupince. Také z nich můžete tvořit různé průchody na zahradě. Keř nevyžaduje žádné zvláštní požadavky. Má rád mírně vápnitou půdu a slunečnou polohu. 

 

Přidat na Seznam.cz