Okrasné keře sluší každé zahradě. Výběr máme široký

Flowers Garden

Okrasné keře jsou nepostradatelným prvkem každé zahrady. Poskytují strukturu, texturu a krásné květiny nebo listy, které mohou přidat do vašeho venkovního prostoru estetickou hodnotu a pohodu. V následujícím článku si představíme několik populárních okrasných keřů, které můžete zahrnout do své zahrady. 1. Růže (Rosa): Růže jsou zřejmě nejoblíbenějším okrasným keřem na světě. Nabízejí nesčetné druhy a odrůdy s různými barvami květů a vůněmi. Růže mohou být keřovité nebo liánovité a vytvářet rozmanité tvary a velikosti. Jsou vhodné pro vytvoření květinových záhonů nebo jako solitérní rostlina. 2.

Keřům v zimě prospěje mulč, zastřižení i hnojivo

Bushes With Green Leaves Are Covered With Snow Snow Spring

Zima může být pro keře v zahradě náročným obdobím, zejména pokud žijete v oblasti s tvrdými zimami a mrazem. Správná péče o keře během zimy může výrazně přispět k jejich přežití a zdravému růstu na jaře. V následujícím článku se dozvíte, jakou péči potřebují keře v zimních měsících. 1. Zavlažování: I během zimy je důležité udržovat keře mírně zavlažované. V oblastech s minimálními srážkami může zima být suchá, a proto je třeba pravidelně kontrolovat vlhkost půdy. Zalévejte keře hlouběji, aby se voda dostala k jejich kořenům, ale vyvarujte se přemokření, které by mohlo způsobit zamrznutí kořenů. 2.

Stálezelené rostliny a keře potřebují během zimy dostatečnou ochranu

Bushes With Green Leaves Are Covered With Snow Snow Spring

Zimní ochrana stálezelených rostlin a keřů je důležitá, zejména v oblastech se studenými zimami. Stálezelené rostliny mají listy, které zůstávají zelené po celý rok, a jsou obzvláště citlivé na mrazy a vysychání v zimních měsících. Zde je několik tipů, jak chránit stálezelené rostliny a keře během zimy: Mulčování: Na podzim můžete kolem stálezelených rostlin a keřů na záhoně použít vrstvu mulče. Mulčování pomáhá udržovat konstantní teplotu půdy a zabraňuje vysychání kořenů. Použít můžete slámu, rašelinu, listí nebo jiný organický mulč. Obalení: Některé stálezelené keře mohou být obalené průhledným hortikulturním plátnem nebo agrotextilií, která poskytuje ochranu před mrazem a větrem.

Růže potřebují ochránit před mrazem, aby na jaře znovu rozkvetly

Close Up Pretty Set Rose Petals

Růže jsou jednou z nejkrásnějších a nejoblíbenějších květin ve světě zahradnictví. Chcete-li však, aby vaše růže kvetly krásně i po zimě, je důležité jim poskytnout správnou ochranu a péči během chladného období. Zde je několik tipů, jak chránit růže v zimě a zajistit, aby vaše zahrada byla i v příštím roce krásně kvetoucí. 1. Zahradní příprava na zimu: Připravte svou zahradu na zimu tím, že odstraníte všechny odumřelé květiny, listy a větve, které by mohly sloužit jako úkryt pro škůdce a nemoci. Uvolněte zem a odstraněte plevele kolem růžových keřů. 2.

Chladné období je vhodné pro množení hortenzií ze řízků

Pink Purple Hydrangea Bush Window English Terraced House

Hortenzie jsou v Čechách neuvěřitelně oblíbené. Není se čemu divit, protože vypadají na zahradách i ve vázách nádherně. Pokud si chcete krásné a honosné keře užít i příští rok na jaře, nemusíte je kupovat v obchodě. Podzim je nejlepším obdobím, kdy můžete udělat řízky z dřevnaté části keře a rozmnožit si rostlinu na jaro. Kdy množit hortenzie? Reprodukci hortenzií můžete udělat hned několika způsoby. Jedním z nich je sběr mladých výhonů na vrcholu rostliny. To byste měli dělat v létě nebo počátkem podzimu. Konec října a listopadu (prosinec za vysokých teplot) jsou nejlepším obdobím pro dřevnaté řízky.

Praktický průvodce ořezáváním keřů a stromů v podzimní měsíce

Man Cutting Dried Branches

Podzim je ideálním obdobím pro ořezávání keřů a stromů ve vaší zahradě. Je to doba, kdy rostliny přecházejí do klidového stavu, což znamená, že je můžete tvarovat a zlepšit jejich zdraví a vzhled. Musíte postupovat správně, abyste svým rostlinám neublížili. Poradíme vám, jak se můžete pustit do podzimní práce. Jestli si nejste jistí, pozvěte si na zahradu někoho, kdo tomu rozumí. Proč ořezávat na podzim Ořezávání na podzim má několik výhod. Rostliny jsou v klidovém stavu, což znamená, že jim nebude chybět energie na zacelení ran.

Prořezání ve správný čas umožní hortenziím bohatě kvést

Hydrangea Flower Closeup

Zdobí svými pestrými květy zahrady u rodinných domků i zámecké parky. Hortenzie jsou královnami, které se vyznačují různě barevnými kvítky a uchvacují svým vzhledem. Existují různé druhy, některé se sadí do nádob, jiné zase přímo do zeminy ve venkovním prostředí. Všechny potřebují prořezat, ale kdy? Kdy je nejvhodnější čas prostříhat keříky tak, aby se výhony zase na jaře a v létě obsypaly květy? Střih pro bujný růst Na světě se vyskytuje na sedm desítek různých hortenzií, přičemž nejčastěji jde o keříky, stromky nebo liány. V tuzemsku se prodávají kultivary jako okrasné dřeviny.

Věnujte hortenziím nejlepší péči. Příští sezónu znovu bohatě rozkvetou

Hydrangea Flowers Background

Hortenzie jsou láskou na první pohled pro každého zahradníka, protože dodávají zahradě na půvabu. Jejich obrovské a bohaté květy jsou pohlazením pro oči, navíc si lze vybrat z mnoha různých druhů, které se odlišují vzrůstem i barvou květů. Výhodou těchto rostlin je jejich nenáročnost, přesto se musí pravidelně prořezávat, aby mohly bujně kvést. Jak hortenzie prořezávat a proč je vhodnější volit termín v předjaří? Ve skupinkách i samostatně Hortenzie se nejčastěji objevují v tuzemských zahradách v květnících nebo jako zahradní keře. Mohou dokonce vytvářet liány, které vynikají v závěsných nádobách. Každý druh má svá specifika, jedno mají společné.