Zimostráz je ideální k tvarování podle libosti. Prořezávání má ale svá pravidla

Zimostráz patří mezi oblíbené keře, které najdete v našich zahradách. Má lesklé a hlavně stálezelené listy, které mohou fungovat jako živý plot. Zahradníci tuto rostlinu oceňují hlavně kvůli tomu, že snáší dobře řez a není složité se o ni starat. Je ale důležité vědět, kdy tento keř řezat. Zvládnete to ručně a zajistíte tím keři hustotu. Jak se takové řezání provádí?

Rakytník patří mezi nenáročné keře. Zahradu ozdobí krásnými listy, nejcennější jsou ale plody

Rakytník má krásné listy, které se během léta třpytí. Díky tomu je jeho vzhled výjimečný, ale to není vše. Jeho plody jsou velmi chutné a můžete si z nich udělat zajímavé zavařeniny nebo si upéct dezert. Plody mají oranžovočervenou barvu a jsou velmi ceněné pro své vlastnosti. Mají vysoký obsah vitaminů a budou se hodit hlavně v podzimním období. Jak pěstovat rakytník na své zahradě? Rakytník nemá žádné vysoké nároky na místo, kde bude růst.

Cizokrajné keře ozdobí zahradu pestrými barvami a netradičními plody. Jejich pěstování přitom není těžké

Při výběru keřů, které budeme mít na zahradě, se většinou řídíme jen tím, jak budou vypadat a jak barevně budou ladit svými květy k ostatním rostlinám. Barva listů, tvar celého keře a také jejich květenství ovlivní to, jestli si daný keř pořídíme. Vzhled plodů ale může hrát významnou roli, a proto byste se měli zaměřit také na ně.

Habr vytvoří nepropustný živý plot, který ochrání před hlukem i zvědavýma očima

Habr obecný je rostlinou, která se velmi často používá k vytvoření živého plotu. Při správných podmínkách můžete vytvořit hustou zelenou stěnu, která bude odolná a vypadat skvěle. Pokud plánujete vytvořit živý plot, habr stojí za zvážení. Nepotřebuje žádné speciální podmínky pro svůj růst a má mnoho výhod. Proč se rozhodnout pro živý plot právě z habru? Jaké má habr výhody pro živý plot?