Stineni

Ochraňte sebe i svou zahradu před horkým letním sluncem, možností je několik

V létě může být problém s vysokými teplotami, protože každý dnem bývá slunce ostřejší a způsobuje problémy nejen naší pokožce, ale také zahradě, která může snadno vyschnout. Pokud máte rádi léto a trávíte často čas venku, je nutné vědět, jak ochránit před slunečními paprsky nejen sebe, ale také zahradu.

Vyzkoušejte třeba vysoké popínavé rostliny nebo markýzy, které se těší velké oblibě

Jestli nevíte, jak ochránit zahradu, pořiďte si popínavé rostliny. Nejen že splní účel a můžete se za ně schovat, ale vypadají hezky. Nejběžnější jsou vinné révy, můžete jimi zakrýt pergolu nebo plot a můžete sami rozhodovat o tom, jak se rozroste. Dobře bude fungovat také markýza, která zakryje okna proti slunci.

Mohlo by vás zajímat:  Odlehlé zahrady mohou přilákat i jelena. Ochraňte svůj pozemek před tímto majestátním tvorem
Zdroj obrázku: Freepik

Může se namontovat na stěnu nebo střechu a podle potřeby markýzu rozvinout nebo svinout. V dnešní době už najdete široký výběr markýz, určitě si vyberete takovou, která se bude hodit k designu domu nebo bytu. Koupit si můžete také sluneční plachty, které jsou levné a efektivní.

Sebe ochráníte pomocí klasického slunečníku

V obchodech najdete nespočet druhů i velikostí slunečníků, které můžete použít na zahradě jako ochranu proti slunci. Pokud se pro něj rozhodnete, nešetřete na něm. Nejlepší variantou je velký s připojenou nohou. Můžete ho umístit na terasu nebo si ho s sebou odnést na pláž, kde poskytne stín.

Mohlo by vás zajímat:  Zimostráz je ideální k tvarování podle libosti. Prořezávání má ale svá pravidla
Zdroj obrázku: Freepik

Existují také malé stany, které před slunečními paprsky účinné ochrání. Jsou vhodné nejen pro děti, ale mohou je používat také dospělí. Do větších můžete dokonce umístit stůl, židle i gauč. Nejsou nákladné, ale záleží na tom, jaké budete mít požadavky.

Zahradu pravidelně zavlažujte, protože jedině tak nebude vysušená a porostou na ní keře, stromy i plodiny. Sebe můžete chránit opalovacími krémy, klobouky, vhodným oblečením a také tím, že se budete často pohybovat ve stínu. Pokud se přeci jen spálíte, nezapomeňte na panthenol nebo domácí prostředky, kterými ulevíte červené pokožce.

Zdroj: https://www.wikihow.com/Protect-Your-Garden-During-a-Harsh-Summer
Přidat na Seznam.cz