Kapusta3

Na žádné zahradě nesmí chybět nenáročné rostliny, jejichž plody jsou nabité zdravím

Můžete je zasadit nyní a jejich výhod si užívat během celého roku. Řeč je o rostlinách a plodech, které si můžete vysadit na zahradě, sklidit je a konzumovat po dlouhé měsíce, pokud vyřešíte správné uskladnění nebo je dobře zakonzervujete. Domácími potravinami můžete podarovat rodinné příbuzné, hodí se také jako dárek do školky či školy.

Potraviny, které si můžete vypěstovat na zahradě

Jednou z takových plodin je vlašský ořech. Budete na něj potřebovat velký prostor na zahradě, protože se několikanásobně zvětší. Je to ale nenáročný strom, který můžete zasadit v podstatě kamkoliv, ale nemá rád úplný stín. Měsíc po jeho výsadbě je dobře ho přihnojit přírodním hnojivem a hnojit až do konce července. Kapusta je další potravina, která nemá vysoké nároky, a můžete ji zasadit do úrodné půdy na slunné místo. Má ráda vodu, proto by měla mít vždy vlhkou půdu.

Mohlo by vás zajímat:  Šváby do našeho domova snadno nalákají zásoby jídla. Nenechte se vyjídat odporným hmyzem, zakročte včas
Zdroj obrázku: Pixabay

Dýni si nejdříve zasaďte v domácích podmínkách. Rychle vyklíčí, stačí ji zasít asi týden předtím, než ji přesunete do zahrady. Můžete využít obaly na vejce, do kterých semínka zasadíte. Má ráda světlá místa, vlhký podklad, a když jsou rostliny asi 5 cm vysoké, můžete je teprve zasadit do záhonu.

Černý jeřáb nebo kustovnice jsou neobvyklé rostliny

Goji bobule, plody kustovnice, si svou popularitu teprve získávají. Můžete je jíst přímo ze stromu, nebo si je doma usušit či zamrazit. Předtím, než rostlinu zasadíte, dejte do půdy trochu hnojiva. Hojně ji zalévejte a používejte mulčovací kůru, která zabrání tomu, že bude rostlina bez vody nebo zmrzne.

Mohlo by vás zajímat:  V horkém létu všechny rostliny trpí. Pomozte jim přežít toto náročné období
Zdroj obrázku: Freepik

Aronie neboli černý jeřáb není náročný keř. Potřebuje hodně slunce, aby nesl ovoce, které si také můžete natrhat a uskladnit na další měsíce. Jestli ji chcete mít na zahradě, vybírejte keře v květináči. Mají silnější kořeny, a pokud chcete několik kousků, je dobré jim mezi sebou nechat odstup aspoň 1,5 metru.

Zdroj: https://billyoh.com/extra/blog/garden/10-edible-garden-plants/
Přidat na Seznam.cz