Beautiful Cute Beech Marten

Roztomilá kuna dokáže napáchat velké škody nejen doma. Vyžene ji hluk nebo zvířecí chlupy

Kuna je zvíře, které se na první pohled jeví jako roztomile. Nenechte se ale oklamat, protože dokáže natolik zkomplikovat život, že budete rádi, že ji už nikdy neuvidíte. Kuny se vyskytují především na půdách domů, ale mohou číhat kolem domu dlouhé týdny a jen čekat na vhodnou příležitost. Láká je snadná dostupnost potravy, ale dokážou zničit také auto, protože se rády v zimě schovávají do motoru. Jak dostat kunu z domu?

Kuna je malé zvířátko, které nadělá velké problémy

Kuna patří mezi savce, poznáte ji nejen podle dlouhého těla na malých nožkách, ale také podle bílé náprsenky, která svítí hodně daleko. Kuna se objevuje především kolem hospod nebo domů, které jsou na vesnici, ve městě ji tolik nepotkáte. I tam se ale může zatoulat, protože ji přiláká vůně potravin. Můžete ji najít nejen na půdě, ale také ve sklepě, kde může bydlet i několik týdnů, než si jí vůbec všimnete. Existuje několik druhů kun.

Mohlo by vás zajímat:  O svátcích a oslavách naše trávení trpí. Uleví mu známé i méně tradiční metody

Jak ale poznat, že ji máte doma? Je to velmi jednoduché. V automobilu to máte o něco snazší, protože se mohou rozsvítit kontrolky, pokud bude něco špatně. Doma si ale musíte dávat větší pozor, protože kuny jsou aktivní hlavně v noci. Musíte si na ni počíhat. Nechává za sebou silný a nepříjemný zápach. Domácí kuna si může do domu nosit zvířata, která zabila a pochutnává si na nich.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak se kuny rychle zbavit?

Jestli jste kunu skutečně objevili, máte napůl vyhráno. Některé pasti nebo repelenty můžete koupit nejen na internetu, ale také v kamenných obchodech. Mnohem lepší ale bude na kunu vyzrát domácími metodami, které jsou bezpečnější nejen pro ni, ale také pro vás. Kuny jsou celkem plachá zvířata a vyděsit je tak můžete například cinkáním nebo hlasitými zvukovými projevy.

Mohlo by vás zajímat:  Podzimní listí je pro zahradu cenným zdrojem. Kompostováním se přemění ve výživné hnojivo

Kuna nemá ráda výrazné vůně, a proto se vyplatí po domě rozmístit suroviny, které jí vonět nebudou. Někteří radí do místností dát kočičí nebo psí chlupy, kterých se kuna bojí. Můžete zkusit také rozbité vejce. Názory na tyto domácí metody jsou ale různé. Dejte si v každém případě pozor, protože jestli je budete chtít vyzkoušet, dělejte tak v rukavicích. Kuny snadno poznají lidský pach a daných předmětů se pak bát nebudou.

Zdroj: https://www.angloinfo.com/poitou-charentes/discussions/home-garden/how-to-get-rid-of-pine-martens-in-my-roof
Přidat na Seznam.cz