Nephrolepis

Při chronickém respiračním onemocnění je i domácí prostředí toxické. Pomůže jednoduchá věc

Existují rostliny, které mohou pomoci zmírnit příznaky respiračního onemocnění, jako je astma nebo CHOPN. Tuto skutečnost dokazují i vědci z NASA, kteří svými důkladnými výzkumy a vědeckými objevy zjistili, že určité rostliny čistí vzduch od toxických látek, jako je formaldehyd, xylen, toluen, benzen a trichlorethylen. Takové toxiny dráždí sliznice nosu i krku a nutí nás kašlat. Především tehdy, když trpíme výše zmíněným onemocněním.

Zdroj obrázku: Freepik

Kde se takové sloučeniny vyskytují

Tyto jedovaté sloučeniny jsou všude. V každém bytě, v každém domě. Jsou obsažené v barvách na stěny, v plastových obalech, ve velké míře v chemických čisticích prostředcích, nepřírodních voscích na podlahu, lacích, čalounění, kobercích, v lepidlech a novém nábytku. Říká se, že když si koupíte nový nábytek, který není z masivního dřeva, ale je vyrobený například z dřevotřísky a je na jeho výrobu použité lepidlo, obsahuje některé z výše uvedených sloučenin. Proto byste ho měli nechat alespoň tři týdny v dobře větratelné místnosti. Sloučeniny z nábytku vyprchají.

Mohlo by vás zajímat:  Zlepšete svůj život pomocí zelených rostlin. Jsou nádherné a pročistí vzduch
Zdroj obrázku: Freepik

Rostliny čistící ovzduší v domácnosti

Pokud patříte mezi lidi, kteří bohužel trpí astmatem nebo CHOPN (obstrukčním plicním onemocněním), na podzim a na jaře se projevy těchto nemocí zhoršují. Na jaře poletuje pyl, což způsobuje alergie, a na podzim se zase objevují více infekce, které takové onemocnění jenom podpoří. To je jeden z hlavních důvodů, proč byste měli zvážit umístění několika rostlin do vašeho interiéru – vyčistí vám vzduch. Pokud si nechcete pořizovat čističku vzduchu, pořiďte si rostliny. Mezi oblíbené rostliny, které dokážou čistit vzduch od jedovatých sloučenin, patří: kapradina, begonie, palma areka, fikus, benjamín, břečťan, levandule a aloe vera. Jak je známo, všechny tyto rostliny jsou pro pěstování nenáročné a můžete je pěstovat i v ložnici.

Zdroj: https://aire.health/blogs/news/top-5-asthma-friendly-houseplants
Přidat na Seznam.cz