Handsome Man Choosing Drink Refrigerator Night

Nepříjemný zápach z lednice vyžene pořádek a díky osvědčeným metodám se už nevrátí

V ledničce skladujeme nejrůznější potraviny, které mohou snadno způsobit zápach. Zvlášť pokud je tam máme déle a jsou prošlé. Záleží na tom, jestli máme správné potraviny na správném místě. Pokud dáváme suroviny do ledničky na nesprávné místo, nepříjemný zápach se může objevit velmi rychle. Je dobré vědět, jak ho odstranit.

Zbavte se ho levnými a dostupnými metodami

Pokud nechcete utrácet za drahé přípravky, které by mohly zápach odstranit, zaměřte se na levné a dostupné prostředky, které najdete doma. Jednou za několik týdnů byste měli ledničku uklidit a odstranit z ní prošlé potraviny. Možná jste si některé suroviny nakoupili do zásoby a teď nevíte, jestli je stihnete sníst. Některé potraviny sice můžete zamrazit, ale některé budete muset vyhodit.

Mohlo by vás zajímat:  Šálek čaje si s chutí dají i rostliny. Toto netradiční hnojivo nestojí ani korunu

Generální čištění ledničky je nutné provádět alespoň jednou měsíčně. Potraviny nejdříve vyndejte z ledničky, abyste ji mohli vyčistit. Každá potravina má v lednici své místo a v lednici byste měli dodržovat pořádek. Zabalené uzeniny a sýry byste měli dát do vzduchotěsných nádob, zeleninu vyndat ze sáčků.

Zdroj obrázku: Freepik

Lednice nebude zapáchat, pokud ji budete čistit pravidelně

Lednici nemusíte čistit drahými prostředky, ale hodit se mohou domácí metody, které nejsou drahé. Vhodný je například citron, který stačí smíchat s vodou, nebo ještě lépe octem. Ten má dezinfekční účinky, a proto se hodí nejen na čištění ledničky, ale i celé kuchyně. Místo octa můžete použít i jedlou sodu.

Mohlo by vás zajímat:  Moli dokážou nadělat v kuchyni pořádnou spoušť. Jednoduchá past je pomůže zneškodnit

Chladničku pak buď nechte uschnout, nebo ji vysušte hadříkem. Až poté dovnitř vraťte všechny potraviny. Jako pohlcovač pachu můžete použít například kávovou sedlinu, kterou nasypte na talířek a vložte do lednice. Fungovat ale bude také citronová šťáva. Lednici zbytečně neotvírejte, protože některé potraviny pak mohou přimrzat, nedávejte je ani blízko k zadní stěně lednice.

Zdroj: https://www.aftermath.com/blog/bad-smells-in-the-fridge/
Přidat na Seznam.cz