Moody Bush Pink Rose Garden Floral Background Selective Focus S

Nejen řezané květiny jsou krásným dárkem. Rostliny v květináči budou těšit obdarovaného mnohem déle

Hledáte vánoční dárek, dárek k narozeninám nebo chcete jen poděkovat za účast někomu, kdo vám pomohl v tíživé situaci? Hrnkové rostliny jsou ideálním dárkem. Květiny jsou jedinečné, vybrat si můžete ze spousty druhů. Jaké rostliny jsou neoblíbenější a vhodné jako dárek? Nemusíte být žádný odborník na rostliny, abyste vybrali tu nejlepší.

Chcete potěšit blízkého? Věnujte mu květinu

Bambus je ve skutečnosti odrůda dracény. Šťastný bambus potěší nejen svým vzhledem, ale také tím, že do vaší domácnosti přinese štěstí. Tato rostlina je odedávna spojována s praxí feng‍-‍šuej a pomůže vám vnést do svého domova pozitivní energii. Další rostlinou je narcis, který většinou známe jako žlutou rostlinu. Jejich vůni si můžete užívat celý rok, protože existuje spousta druhů, které najdete v květináčích. Narcisy mají neodolatelnou vůni.

Mohlo by vás zajímat:  Vytvořte si doma jedinečnou levitující dekoraci s živými rostlinami

Aloe vera je rostlina, která nejen dobře vypadá, ale navíc ji můžete použít na výrobu domácích kosmetických prostředků nebo s ní zabráníte svědění a otokům. Stačí rozlomit její list a gelem potírat postižená místa. Sukulenty jsou vhodné pro lidi, kteří na pěstování rostlin nemají tolik času. Sukulenty nepotřebují tolik vody jako normální rostliny, a proto se hodí pro ty, kteří jsou zaneprázdnění.

Zdroj obrázku: Freepik

Amarylka nebo vánoční kaktus jsou další oblíbené rostliny

Vánoční kaktus se pěstuje především před Vánocemi. Během vánočních svátků by kaktus měl vykvést a potěšit vás svými květy, které mohou mít různé barvy. Měli byte mu dopřát dobré podmínky, jinak nebude růst ani kvést. Má rád světlo, proto ho nedávejte do stínu. Amarylka je další tradiční vánoční rostlina. Stačí jen udržovat její substrát vlhký, abyste rostlinu ochránili před škůdci.

Mohlo by vás zajímat:  Sny o krásné, barevné zahradě splní vysázení zajímavých keřů, které přečkají i drsné podmínky

Orchidej je květina, která sice potřebuje zvláštní podmínky, ale pokud jí je dopřejete, může vás dlouhé měsíce těšit svými květy. Oblíbené jsou také bylinky v květináči. Ty si můžete vypěstovat už od semínka, ale pokud je budete mít jako dárek, je vhodné mít už bylinu hotovou a připravenou k použití.

Zdroj: https://nymag.com/strategist/article/best-plants-to-give-as-gifts.html
Přidat na Seznam.cz