Apple Vinegar Cider Glass Bottle Light Brown Wooden Wall

Jablečný ocet překvapí svými účinky. Celá domácnost se díky němu bude jenom blýskat

Jablečný ocet má mnohostranné využití v domácnosti. Má nejen léčivé účinky, ale také pomáhá s úklidem a můžete ho využít i v mnoha dalších činnostech. Jablečný ocet se například osvědčil v boji proti ovocným muškám. Existují ale také další alternativy, jak ho použít, a my vám je představíme.

Jablečný ocet může fungovat jako čistič

Ocet může být skvělým pomocníkem k odstranění mušek. Nalijte ocet do misky, zakryjte potravinářskou fólií a udělejte do ní několik malých otvorů. Vůně octa přiláká mušky, které vletí do misky, ale už se z ní nedostanou. Vyrobíte si také čistič na brýle. Smíchejte ocet s destilovanou vodou, nalijte do rozprašovače a poté už stačí jen nastříkat na brýle a utřít hadříkem.

Mohlo by vás zajímat:  Každý má svůj osvědčený recept na nakládané okurky. I ty nejlepší však zkazí jediná chyba

Ocet můžete použít také místo žehličky. Jak je to možné? Nařeďte jeden díl octa ve třech dílech vody a roztok nalijte do rozprašovače. Nastříkejte na oblečení, nechte zaschnout a máte hotovo. Ocet je také skvělý pohlcovač zápachu. Poradí si hlavně se zápachem z odpadkového koše, kam vyhazujete nejrůznější věci. Namočte krajíc chleba do jablečného octa, nechte přes noc v koši a ráno ho vyhoďte.

Zdroj obrázku: Freepik

Rez z hrnců a pánví odstraníte pomocí jablečného octa

Ucpané odpady v umyvadle nebo ve vaně nebudou žádný problém, pokud budete mít doma lahev octa. Nasypte půl sklenice jedlé sody do odpadu a zalijte sklenicí jablečného octa. Octová soda může bublat a vytékat, takže si dávejte pozor. Nechte několik minut působit a poté odpady zalijte horkou vodou. Ocet můžete použít také jako čisticí prostředek, stačí ho smíchat s vodou v poměru 1 : 2. Odstraníte s ním skvrny, nečistoty od mýdla a také plísně.

Mohlo by vás zajímat:  Kupovaný česnek se tomu domácímu nikdy nevyrovná. Snadno ho vypěstujete i na parapetu

Jeden nebo dva hrnky octa můžete smíchat s vodou a začít vařit na sporáku. Nádobí namočte do roztoku a poté ho umyjte klasickým způsobem. Ocet také prodlouží životnost řezaných květin. Do vody ve váze přidejte nejen jablečný ocet, ale také dvě lžíce cukru. Je to přírodní kondicionér a květiny budou zdobit váš domov o něco déle.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/apple-cider-vinegar-uses
Přidat na Seznam.cz