Macesky1

Nenápadná maceška je úžasná bylinka, která podpoří imunitu a zažene kožní problémy

Polní maceška je rostlina, která se hodí jako přírodní lék na kožní onemocnění včetně akné. Rostlinu si můžete koupit v lékárnách nebo bylinných obchodech. Jak ale provést maceškovou kúru, abyste co nejlépe využili léčebné vlastnosti rostliny?

Maceška pomůže od kožních problémů

Maceška polní roste hlavně na polích a poznáte ji podle intenzivní vůně, používá se často při výrobě parfémů. Je ale známá také v bylinné medicíně, může se pochlubit antioxidačními vlastnostmi. Pokud vypijete maceškový odvar, můžete se snadno zbavit volných radikálů. Přirozeně také podpoříte imunitu, protože rostlina je plná také vitaminu C.

Mohlo by vás zajímat:  Převislým muškátům se daří na slunci, kvést mohou až do podzimu
Zdroj obrázku: Freepik

Maceška pomůže na kožní problémy. Koupit si můžete bylinné čaje nebo tablety, ale pokud chcete vidět výsledky, je nutné je používat pravidelně. Můžete ji použít také k léčbě akné. Změnu byste měli vidět již po měsíci, pokud tedy zdrojem onemocnění nejsou další změny na vašem těle. Infuzi macešky si můžete dopřát několikrát denně. Ošetření můžete opakovat, kolikrát budete potřebovat.

Macešku by někteří lidé používat neměli

Lidé, kteří trpí trombózou a pollinózou, a nebo starší lidé by se měli užívání macešky vyhnout. Rostlinu je jinak možné uvařit a následnou infuzi vypít, nahradíte jí černý čaj. Bylinu si můžete také nasušit, zalít horkou vodu a následně vypít. Nezapomeňte, že je nutné macešku vypít společně s jídlem, používat ji můžete až třikrát denně.

Mohlo by vás zajímat:  Květiny ozdobí zahradu i v zimě. Vyniknou v záhonu nebo v truhlíku
Zdroj obrázku: Freepik

Nálev můžete použít také jako obklad na bolavou pokožku. Čistou vatu namočte do vychlazeného čaje, přiložte na postiženou oblast a počkejte, až akné postupně zmizí. Takovými zábaly můžete snadno nahradit tonika, která koupíte v drogerii. S infuzí macešky si můžete omýt celý obličej, aniž byste vatový tampon potřebovali. Není nic jednoduššího než si najít místo, kde je macešky hodně, natrhat si ji, usušit a následně používat podle potřeby.

Zdroj: https://www.healthbenefitstimes.com/wild-pansy/

 

Přidat na Seznam.cz