Macro Photo Working Bees Honeycombs Beekeeping Honey Production Image

Včelí vosk patří k tomu nejlepšímu, co příroda nabízí. Na pokožku působí jako balzám

Včelí vosk je jedinečný produkt, který může nahradit mnoho kosmetických produktů, které máte doma. Použít ho můžete při péči o obličej, tělo i vlasy. Má hydratační, elastické a změkčující vlastnosti. Využít ho můžete také na kožní onemocnění, jako je lupénka, ekzém nebo akné. Díky tomu jde o multifunkční produkt, který by neměl chybět ve výbavě žádné ženy.

Co je včelí vosk?

Včelí vosk je sekret včelích voskových žláz, který v přírodě pomáhá při stavbě úlu. Jedná se ale zároveň o produkt, který můžeme označit za vitamínovou bombu. Obsahuje totiž betakaroten, estery, flavonoidy, vitamín A a nenasycené mastné kyseliny. Včelí vosk se většinou používá k domácí léčbě kožních onemocnění, protože má na naši pleť blahodárný vliv.

Mohlo by vás zajímat:  V listopadu můžeme sázet zeleninu, bylinky nebo květiny
Zdroj obrázku: Freepik

Jak včelí vosk doma používat?

Včelí vosk můžete doma použít na akné, lupénku nebo plenkovou dermatitidu u dětí. Stejně tak vám ale pomůže proti lupům, úžehu, mykóze na nohou, svrabu nebo ekzému. Vosk lze úspěšně použít i na podkožní krvácení, hemoroidy nebo těžko se hojící rány. Jistě vidíte, že se vám tento produkt v domácí lékárně vyplatí.

Včelí vosk se ale často používá také v kosmetice. Nachází se v mnoha komerčních produktech, ale stejnou kosmetiku si můžete vyrobit i doma. A bude vás to stát méně peněz. Používat ho můžete při péči o obličej, tělo, vlasy nebo do rtěnky. Vyrobit si z něj ale můžete také svíčky, které budou mít velmi uklidňující a uvolňující účinky. S přidáním levandulového oleje se také krásně vyspíte.

Mohlo by vás zajímat:  Pro krásu i pro zdraví: avokádo ochrání tělo před řadou nemocí a udrží mladistvý vzhled

Jak aplikovat včelí vosk na pokožku a vlasy?

Včelí vosk nikdy nepoužívejte vnitřně. Není sice jedovatý, ale naše tělo ho nedokáže zpracovat. Nejlepší bude, když ho použijete ve formě masti, krému nebo masky. V drogerii najdete mnoho produktů s přidaným včelím voskem. Můžete si ho ale pořídit také pro domácí kosmetiku nebo svíčky.

Zdroj: https://www.beecosmetics.co.uk/post/beeswax-skincare-benefits
Přidat na Seznam.cz