White Radiator Appartment

Nadcházející zima děsí domácnosti. Vysoké účty za vytápění pomohou snížit rady odborníků

Vysoká inflace nás zasáhla všechny. Lidé řeší hlavně účty za energie, které letos budou velmi vysoké. Zima se přitom blíží a s ní topná sezóna, která tyto dny děsí každého z nás. Odborníci radí jednoduché tipy, jak ušetřit energii a díky tomu také snížit účty za elektřinu. Podívejte se, co byste měli během letošní (i další) zimy dělat, abyste na topení ušetřili.

Jak snížit účty za energie?

Mnoho odborníků radí, jak snížit účty za energie ve všech ohledech. Můžete samozřejmě koupit úspornější žárovky a spotřebiče, nesvítit tolik a odpojovat spotřebiče ze zásuvky, když je nepoužíváte. V zimě budeme řešit hlavně tipy na metody, díky kterým nebudeme muset mrznout, a přitom trochu ušetříme na účtech. Podle nich i malé investice mohou snížit účet. Čeho byste se měli držet, abyste si usnadnili průběh celé zimy?

Mohlo by vás zajímat:  Plevel mezi dlažebními kostkami zlikviduje postřik s octem
Zdroj obrázku: Freepik

Hlavní tipy od odborníků

Odborníci se soustředili nejen na rady majitelům rodinných domů, ale také bytových domů. Všem specialisté doporučují, aby se zaměřili na efektivní přístup k regulaci pokojové teploty, zlepšili topný systém v domě či bytě a uspořili na teplé užitkové vodě. Stejně tak můžete provést úsporu elektrické energie v jiných oblastech domácnosti a zajistit účinnou tepelnou izolaci domu. Některé investice budou jistě větší a potřebují čas, ale jiné můžete začít praktikovat ihned a ušetřit již během této zimy.

Mohlo by vás zajímat:  Proutěný košík je stylový i praktický, špatné čištění ho ale může zničit

Postarejte se o nižší účty za elektřinu i v době vysoké inflace

Co přesně můžete udělat pro nižší účty za energie? V první řadě se postarejte o dobré těsnění dveří a oken, které stojí jen pár korun. Při větší investici můžete zvážit zateplení podkroví nebo sklepa. Snižte teplotu v nevyužívané části domu a instalujte radiátorové clony.

Používat můžete také ventily a termostatické hlavice u radiátoru, díky kterým budete vždy vědět, jaká je teplota v místnosti. Využívejte pračku chytře, abyste ji využili na maximum. Místo koupání se sprchujte a vždy si nařiďte budík, abyste tam nebyli příliš dlouho. A nakonec vyměňte všechny klasické nebo úsporné žárovky za LED varianty.

Zdroj: https://www.thespruce.com/how-to-save-on-heating-costs-1388212
Přidat na Seznam.cz