Spathiphyllum3

Okřídlené květy zdobí nejeden domov. Jejich krása v sobě ale skrývá jed

Okřídlené květy patří mezi oblíbené rostliny, které najdeme v mnoha domácnostech. Jsou ozdobou bytu, a i když vypadají krásně, mohou být nebezpečné, a to pro domácí mazlíčky. Lesklé listy, jemné květy, nenáročná péče – to jsou hlavní výhody této rostliny. Co ale dělat, pokud se pes rozhodne ji rozkousat?

Okřídlené květy jsou oblíbené nejen kvůli vzhledu

Okřídlené rostliny jsou oblíbenými nejen tím, jak krásně vypadají, ale mají také prospěšné vlastnosti pro domácnost. Jednou z nich je vyčistění vzduchu. Křídlatky se tak hodí především do pokojů nebo ložnic, protože díky nim se vám bude mnohem lépe spát a váš spánek bude kvalitnější. Absorbují spoustu toxických a nebezpečných látek.

Mohlo by vás zajímat:  Zásoba jablek nabízí mnoho kulinářských využití

Okřídlené květy jsou vhodné do polostinných poloh, potřebují volnou a vlhkou půdu. Nedávejte je do průvanu ani na suchý vzduch. Jinak jim budou opadávat listy. Bohužel tyto květiny obsahují jedovaté látky, které mohou způsobit otravu domácích zvířat. Pozor by si pak měly dávat také malé děti. Listy a květy obsahují šťavelany a také alkaloidy.

Zdroj obrázku: Pixabay

Podrážděné sliznice způsobí nechutenství

V tlamě domácího mazlíčka může dojít ke svědění a podráždění jazyka, které způsobí slinění, a psi nebo kočky přestanou žrát. Kromě toho mohou mít jedovaté látky vliv také na trávicí systém zvířete. Dejte si tedy pozor, kam rostlinu umisťujete. U malých dětí může dojít ke zvracení nebo nevolnosti. Jak ale poznáte otravu u domácích mazlíčků?

Mohlo by vás zajímat:  Domácí kompost vytváří nejlepší zahradní materiál a přispívá také k ochraně přírody

Objeví se průjem, zvracení, celková slabost a také bolesti břicha. Pokud tyto problémy trvají delší dobu, měli byste se zvířetem zajet k veterináři. Jestli máte křídlatky doma, dejte je dostatečně vysoko, i když ani to některým kočkám nezabrání v tom, aby je okusovaly. Raději je dejte do místností, kam zvířata nemají vstup, to samé platí také pro děti.

Zdroj: https://www.gardeningknowhow.com/houseplants/peace-lily/is-peace-lily-toxic-to-dogs.htm
Přidat na Seznam.cz