Celer1

Ne všichni ho milují, ale pro všechny je zdravý. Celer zařaďme do jídelníčku ještě dnes

Šťáva z celeru v posledních letech zažívá velkou slávu. Celer patří mezi zeleninu, která je velice zdravá a rozhodně by v kuchyni neměla být opomíjena. Má pozitivní vliv na naše zdraví a také spoustu dalších výhod. V článku se na ně zaměříme a třeba dostanete chuť celerový džus ochutnat.

Celer je plný vitaminů a dalších látek, které jsou pro lidské tělo důležité

Celer patří mezi zdravé potraviny, ale nejedná se o lék, který by z těla dostal všechny nemoci. I tak má ale pozitivní vliv na naše zdraví. Je to koktejl vitaminů a minerálů, například hořčíku, vápníku nebo sodíku. Je bohatý také na vitamin A, K nebo C. Stane se tak každodenním doplňkem zdravé stravy. Můžete si z něj udělat právě džus nebo ho přimíchat do zeleninového smoothie.

Mohlo by vás zajímat:  Hnojivo z ovesných vloček podpoří rostliny rajčat v růstu
Zdroj obrázku: Freepik

Celer je plný antioxidantů, které chrání před vnějšími vlivy. Obsahuje látku luteolin, která zabraňuje růstu rakovinných buněk. Alespoň to tvrdí studie, které ale nejsou lékařský podloženy. Díky antioxidantům ale celer dokáže zmírnit záněty v těle. Je plný vody, která hydratuje, a tak stačí denně sníst několik kousků celeru, abyste byli správně zavodněni.

Šťáva podpoří svaly a ovlivňuje kvalitu spánku

Pokud se rozhodnete popíjet šťávu z celeru, měli byste vědět, že ovlivňuje nejen spánek, ale také naši celkovou pohodu. Celer navíc obsahuje velmi málo přírodního cukru, takže se hodí i do redukční diety. Jestli jste se rozhodli zhubnout, celer by se měl stát součástí vašeho jídelníčku. A zeleniny můžete denně spořádat klidně i půl kilogramu, do kterého můžete zařadit různé druhy. Počítá se samozřejmě i zeleninový džus nebo smoothie.

Mohlo by vás zajímat:  Okurky pěstované na balkoně potřebují teplo, výživný substrát a dostatečnou oporu
Zdroj obrázku: Freepik

Celer přitom nemusíte používat jen do polévek nebo do omáček. Hodí se i jako hlavní surovina pro krémovou polévku nebo ho můžete použít do zeleninového salátu. Kromě řapíkatého by se nemělo zapomínat ani na bulvový celer. Můžete ho jen tak upéct, hodí se skvěle do nízkosacharidové diety, kde nahrazuje obyčejné bramborové hranolky. Snadno si z něj uděláte také kaši.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/celery-juice-cleanse
Přidat na Seznam.cz