Stop Komarum

Na otravné komáry vyzrajete pomocí domácího odpuzovače nebo bylinek. Klidné léto zaručeno

Komáři a jiní zástupci hmyzí říše nemají rádi intenzivní vůně. Proto je dobré si vyrobit takové repelenty a odpuzovače, které budou vonět vám, ale už ne otravnému hmyzu. Jak si vyrobit účinné domácí přípravky za malé peníze a bez chemikálií?

Komáry odradí jablečný ocet, ale i jiné domácí prostředky

Jak na přírodní odpuzovač hmyzu? Vyzkoušejte následující recept: smíchejte půl sklenice jablečného octa s levandulovým olejem, kterého stačí několik kapek. Doplňte 10 kapkami esenciálního oleje citronely. Ten můžete koupit v obchodě za několik korun. Kapalinu nalijte do rozprašovače, ale použijte čistou a suchou lahev, aby byl prostředek účinný.

Mohlo by vás zajímat:  V brzkém jaře se probouzejí i škůdci. Mšice a šneci jsou nebezpeční pro pěstované rostliny
Zdroj obrázku: Freepik

Před každým použitím musíte lahev protřepat. Před odjezdem do lesa nebo parku si můžete nastříkat nejen oblečení, ale také pokožku. Ochrání vás před nápory hmyzu a budete se cítit v bezpečí. Ochrana by měla trvat asi hodinu a půl, je dobré si směs nalít do menších lahviček a mít vždy jednu při ruce nebo v autě.

Doma se komárů zbavíte pomocí bylinek

Jestli rádi chodíte do přírody na bylinky, můžete si tam nasbírat takové, které komárům a dalšímu hmyzu budou zapáchat, ale vám hezky osvěží dům. Budete si moct svítit, i když venku bude šero, a komárům se k vám domů nebude chtít. Skvělou bylinkou je v tomto případě vratič obecný.

Mohlo by vás zajímat:  Nenápadní broučci mohou během chvíle zlikvidovat celou úrodu. Vyžeňte je ze zahrady včas
Zdroj obrázku: Freepik

Funguje téměř na sto procent, ale patří zrovna mezi bylinky, které nevoní ani lidem. Je lepší tuto rostlinku rozvěsit do předsíně nebo na verandu, kde hodně proudí vzduch a nezdržujete se tam. V uzavřené místnosti by vám za chvíli nemuselo být dobře. Výhodou ale je, že tuto bylinu najdete podél cest a můžete si jí natrhat, kolik budete chtít. Komárům vadí například levandule, ze které si také můžete vyrobit repelent, nebo hřebíček, který můžete pověsit na terasu nebo poblíž míst, kde se komáři hojně vyskytují.

Zdroj: https://thepestrangers.com/top-7-ways-to-repel-gnats-take-back-your-yard/
Přidat na Seznam.cz