Stop Komarum

Zbavte se komárů chytře a spolehněte se na vůně, které tento hmyz přímo nesnáší

Obvykle si nevšimneme, když nás komár kousne. Bolest a svědění ucítíme ve chvíli, kdy už je po všem a komár si vesele poletuje a chystá se na další útok. Bzučení kolem ucha je velmi obtěžující nejen z důvodu, že nemůžeme usnout. Jak se proti otravnému hmyzu bránit pomocí domácích metod?

Komáry odpuzuje například vůně listů rajčat

Jestli doma na balkoně nebo zahradě pěstujete rajčata, můžete je využít k tomu, abyste zabránili komárům dostat se přes práh bytu nebo domu. Jejich vůni nemají rádi, stejně jako mouchy nebo mravenci. Stačí dát květináče s rajčaty na balkon blízko dveří nebo oken. Nejenže se zbavíte komárů, ale navíc si budete moci trhat rajčata po celé léto a užívat si jejich chuť.

Mohlo by vás zajímat:  5 tipů, jak se zbavit krtků na zahradě
Zdroj obrázku: Freepik

Vysadit můžete také bazalku, rozmarýn nebo pelyněk, jejichž vůně je komárům také nepříjemná. Použít můžete také šedé mýdlo. Proto se doporučuje neomývat se voňavými gely, protože ovocné vůně mohou komáry přilákat. Šedé mýdlo je nejlepším řešením, po sprchování používejte jen kosmetiku, která nebude vonět. Jestli vás komár kousne, šedé mýdlo pomůže zmírnit svědění.

Použijte olej různých druhů, který hmyz odpuzuje

Na parapet můžete položit několik vrstev papírových utěrek, na které dejte olej proti hmyzu. Můžete použít pačuli, mátu nebo citron. Komáři odletí pryč, když ucítí jejich vůni. Vadí jim také vůně cibule, stačí položit několik plátků vedle postele. Vhodná je také proti svědění, pomůže nejen proti komárům, ale také na bodnutí vosou nebo včelou.

Mohlo by vás zajímat:  Mšice na kopru zlikviduje přípravek z česneku, cibule nebo octa
Zdroj obrázku: Freepik

Komáry snadno odpudíte také pomocí vanilky nebo citronu. Nemusíte se omezovat pouze na éterické oleje, ale zkuste použít semínka vanilkového lusku, která budou mnohem účinnější. Pokud se komáři dostanou do domu, bude velmi těžké se jich zbavit. Pomůže například bílý ocet smíchaný s terpentýnovým olejem. Výpary hmyz zabijí a za půl hodiny můžete nádobu vylít a tím se komárů zbavíte.

Zdroj: https://www.apartmentguide.com/blog/natural-ways-to-get-rid-of-mosquitoes/
Přidat na Seznam.cz