Woman S Hand Is Pinching Grass Weed Pest Control Garden

Plané rostliny prozradí, v jaké půdě rostou. Díky tomu každá zahrada bude překrásná

Přemýšlíte, co si můžete na nový záhon vysadit? Jaké plodiny či rostliny vám tam krásně porostou? Máme pro vás tip. Nejprve se podívejte, jaké světelné podmínky ono místo nabízí, ale také jaký typ půdy se v záhonu nachází, ne všechny rostliny snesou všechny druhy zeminy. Nebojte se, není na tom nic těžkého. Podívejte se, jaké divoké rostliny na onom místě rostou, ale také jak moc vlhká či suchá je půda na dotek. Podle toho volte vhodné rostliny. Co tedy můžete kde vysadit a jaké rostliny značí vhodné půdní podmínky pro pěstování?

Mohlo by vás zajímat:  Proměňte svou zahradu v prostor, ve kterém bude radost trávit čas

Suchá půda

V místech, kde se nachází suchá půda, můžete spatřit platan, ale také obyčejné kopřivy či jiné suchomilné rostliny. Jednoznačně znamenají, že se pod nimi nachází půda, která si jen těžko drží nějaké vlhko. Na toto místo je vhodné vysadit rostliny, kterým nevadí sucho. Můžete zde vytvořit zajímavou skalku, vyzkoušet můžete i levanduli či šalvěj, kterým nevadí dlouhodobé sucho, originálně budou také vypadat kaktusy a sukulenty. Výběr je jen na vás. Rozhodně zde nesázejte ovoce a zeleninu, které potřebují každodenní zálivku a hodně vody.

Mohlo by vás zajímat:  Vůně mají jedinečnou schopnost vylepšit náš život. Stačí si jen vybrat
Zdroj obrázku: Freepik

Vlhká až mokrá půda

Pokud si všimnete, že na místě, kde chcete mít záhon, se daří vlhkomilným rostlinkám, zelená se tráva, kvetou zde luční rostliny, je jasné, že jste našli úplně ideální místo pro pěstování většiny rostlin. Sem můžete vysadit stromy, keře, bylinky, většinu okrasných rostlin, ale i rostliny užitkové. Zde už záleží jen na světelných podmínkách, které dané místo nabízí. Vybírat můžete opravdu ze široké škály. Pokud jste si všimli, že v blízkosti šumí potok, rostou kosatce či jiné rostliny, které vyžadují mokro, pěstujte zde spíše rostliny vhodné k umístění v neustálém mokru. Volit můžete mnoho masožravých rostlin, ale i kosatce, blatouchy či jaterník. V zahradnictví si jistě vyberete rostlinky, které vám budou vyhovovat.

Zdroj: https://www.rhs.org.uk/advice/profile?pid=179
Přidat na Seznam.cz