Stop Komarum

Dotěrní komáři otravují v létě život, zaručeně je odradí oblíbené vůně

Letní vysoké teploty mají své výhody i nevýhody – mezi ty patří otravný hmyz, který přiletí ve chvíli, kdy to nejméně chceme. Láká ho světlo z lampiček nebo svíček a také vůně dobrého jídla a pití. Pokud se rozhodnete uspořádat venku oslavu nebo grilovačku, je dobré se proti komárům obrnit jednoduchými triky, kterými zajistíte, že nebudete všichni pokousaní.

Komáři a jiný hmyz nás napadnou všude

Stačí si vyjít na procházku do lesa a ven z něj vylezeme celí pokousaní a poškrábaní. Komáři a podobná havěť číhají ale také ve městě. Můžete se před nimi chránit přírodními repelenty, které si vyrobíte sami doma, nebo u sebe mějte bylinky, které komárům a ostatnímu hmyzu nevoní.

Mohlo by vás zajímat:  V horkém létu všechny rostliny trpí. Pomozte jim přežít toto náročné období
Zdroj obrázku: Freepik

Komáry k sobě častokrát přivoláme my sami, i když si to neuvědomujeme. Stačí se zpotit nebo používat ovocné parfémy, které je velmi přitahují. Jestli si chcete užít večer u grilu s přáteli, vyvarujte se voňavkám a také si na sebe vezměte vhodné oblečení, které nebude komáry lákat. Jsou to kroky, které mohou rozhodnout o tom, zda si na vás tento hmyz smlsne.

Vyzkoušejte éterické oleje, ještě než sáhnete po chemických prostředcích

V dnešní době už existuje nespočet možností a vůní, ze kterých můžete vybírat. Nejlepší oleje jsou z hřebíčku, citronové trávy, rozmarýnu, bazalky nebo tymiánu. Tyto bylinky komáři nemají rádi a rozhodně se vám vyhnou, pokud je na vás ucítí. Můžete si je nanést na pokožku naředěné, ale nedávejte je na kůži dětem ani těhotným ženám.

Mohlo by vás zajímat:  Na otravné komáry vyzrajete pomocí domácího odpuzovače nebo bylinek. Klidné léto zaručeno
Zdroj obrázku: Freepik

Na výrobu domácího repelentu budete potřebovat:

  • 100 ml základního oleje – ze slunečnicových nebo hroznových semen,
  • 30 kapek esenciálního oleje z citronové šťávy,
  • 30 kapek hřebíčkového oleje,
  • 20 kapek eukalyptového éterického oleje.

Vonné oleje smíchejte se základním, připravenou směsí si můžete potírat pokožku, ale vyhněte se očím. Aplikaci opakujte každé dvě hodiny, aby byl proces obnovený a komáři se vám neustále vyhýbali. Hotovou směs můžete skladovat na temném a chladném místě.

Zdroj: https://thepestrangers.com/top-7-ways-to-repel-gnats-take-back-your-yard/
Přidat na Seznam.cz