Macro Shot Ripe Strawberry Cluster Growing Garden Bed

Na balkoně lze pěstovat rozličné druhy ovoce

Je všeobecně známé, že nejlépe chutná ovoce vypěstované doma. Často je ale jeho pěstování znemožněné tím, že nemáme zahradu. Nemusí tomu tak ale být. Spoustu odrůd je totiž možné pěstovat na balkoně. Po celou sezónu se tak můžeme těšit z domácího ovoce a navíc ještě z pěkného balkonu. Některým odrůdám navíc balkon přímo svědčí.

Lesní ovoce je pro balkon ideální

Ať už se jedná o maliny, jahody či rybíz, balkon je pro ně vhodná volba. U všech těchto druhů je lepší vybírat menší odrůdy. U jahod se o toto zrovna starat nemusíte, jelikož jsou většinou drobného vzrůstu, ale u malin je to důležité. Lesní ovoce vždy sázejte až potom, co nehrozí mrazíky. Nebudete tak sazeničky vystavovat extrémním podmínkám. Pro tyto druhy je nejdůležitější dostatečný přísun slunečního záření a pravidelné zalévání. Maliny jsou na pěstování o něco snadnější a nenáročnější než jahody.

Mohlo by vás zajímat:  Štěpánka: Koupila jsem si BIO ovoce a byla to pohroma, zbyla mi prázdná peněženka a oči pro pláč
Zdroj obrázku: Freepik

Další ovoce vhodné na balkon

Na balkon můžete dát i keříkový angrešt. Pokud zvolíte malou odrůdu, nebude vám ani překážet. To stejné platí u třešní. Nejspíš si říkáte, jak je možné mít strom na balkoně. To je jednoduché. Zkrátka zvolte sloupcovou odrůdu, která není tak rozrostlá. Strom už od určité výšky růst nebude a může vám tak zůstat v květináči. Zároveň nemá košaté větve, takže nebude stínit a bránit průchodu světla do vašeho bytu. U třešní je ale třeba pamatovat, že nemají rády průvan a také zaberou více místa než třeba jahody. Proto je vhodné je umístit na větší kryté balkóny.

Mohlo by vás zajímat:  Sušené ovoce je zdravá a vydatná svačinka. Chutná samotné i ve smoothie

Dalším typem ovoce, které se na balkon skvěle hodí, jsou citrusy. Toto ovoce je poměrně choulostivé, co se klimatických podmínek týče. Balkon je tedy ideálním místem, protože rostliny můžete přesouvat dle potřeby dovnitř a ven. Tímto způsobem si můžete vypěstovat vlastní citrony, mandarinky či pomeranče. Většina citrusů se pak pěstuje vesměs podobně.

Zdroj: https://balconygardenweb.com/fruits-you-can-grow-in-balcony/
Přidat na Seznam.cz