The Ants With Red Ban Sign. Stop Ants Sign

Mravenci jsou užiteční v přírodě, na zahradě ale škodí. Zbavte se jich efektivně, ale šetrně

Mravenci se objevují v domovech, ale i na zahradách, především během letního období. Bohužel je tento drobný hmyz velmi obtěžující, protože se vždy vyskytuje ve velkých skupinkách. A jakmile se vrhnou na nějakou plodinu či květiny, je okamžitě po úrodě. Jak je odlákat ze zahrady?

Pomocí kukuřičné mouky

Pomocí kukuřičné mouky posypte místa, kde se mravenci vyskytují, tak se jich dokážete účinně zbavit. Pokud mravenci pozřou kukuřičnou mouku, v žaludku jim nabobtná a mravenci zemřou. Zároveň jde o produkt, který neublíží rostlinám.

Mohlo by vás zajímat:  Past z piva a octa sníží množství slimáků v zahradě
Zdroj obrázku: Freepik

Medová past

Není pochyb o tom, že mravenci milují med. Chcete-li vytvořit medovou past, stačí dát malé množství medu na mělkou misku či talířek. Mravenci si do něj vlezou, ale už nevylezou. Nejlepší bude, když misku s medem na zahradu umístíte ráno před odjezdem do práce a večer jednoduše misku umyjete.

Bylinky, skořice a česnek

Aromatické bylinky a koření jsou skvělým způsobem, jak odlákat mravence, ale i jiný hmyz jako pavouky nebo slimáky. Zjistěte, kudy k vám na zahradu mravenci chodí, a posypte veškeré jejich cestičky skořicí, zázvorem, nasekaným česnekem, rozmarýnem, mátou, ale i bobkovým listem či petrželí. Stejně tak bude působit i jedlá soda nebo kypřicí prášek do pečiva. Zkuste sodu rozsypat kolem záhonů či stromů.

Mohlo by vás zajímat:  Pozemek ohrožují i větší škůdci. Zvěř spolehlivě odradí jednoduché plašiče i určité vůně
Zdroj obrázku: Freepik

Piliny

Poslední metodou, jak se zbavit mravenců, je hrnec s pilinami. Do hrnce či do kbelíku nasypte piliny a postavte ho do zahrady, kus od záhonu. Pro mravence jsou totiž piliny ideálním stavebním materiálem, tudíž je velká pravděpodobnost, že si v kýblu či jiné nádobě postaví mraveniště, a vy se jich tak zbavíte. Kýbl poté odneste někam do lesa nebo hodně daleko od zahrady. Pokud selhaly domácí prostředky, stojí za to koupit chemické přípravky. Vybírejte takové, které budou mít na rostliny menší dopad.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/how-to-kill-ants
Přidat na Seznam.cz