Ant 954015 1280

Znepříjemněte mravencům pobyt u vás doma. Uvidíte, že se brzy dají na ústup

Mravenci jsou sice malý, neškodný hmyz, ale pokud se dostanou k potravinám, stanou se nepříjemným problémem. V přírodě jsou užiteční, protože uvolňují půdu a také se živí mrtvým hmyzem. V domě si ale můžou postavit hnízda a množit se.

Místo chemických prostředků vyzkoušejte domácí přípravky

Většina přírodních řešení mravence přímo nezneškodní, ale odradí je a vypudí z vašeho domu pryč. Jak se zbavit mravenců pomocí octa, medu nebo kávy, vám poradíme v článku. Ocet je spolehlivý způsob, jak se zbavit nejen mravenců, ale také nepříjemného zápachu. Místa, kde se hmyz pohybuje, stačí octem nastříkat. Mravenci nemají rádi vůni jablečného octa.

Mohlo by vás zajímat:  Krtek nedá pokoj ani v zimě. Zbavte svou zahradu nenáviděného tvora jednoduchými triky

Citron je univerzální potravina a také přírodní lék. Neměl by chybět v žádné domácnosti. Díky jeho kyselé chuti mravenci snadno ztratí orientaci v prostoru. Pokropte citronem okenní rámy a také dveře, aby se mravenci do domu nedostali. Můžete ho zředit vodou, na jednu sklenici přijde šťáva z jednoho citronu. Pokropit můžete také kuchyňskou linku, pokud po ní mravenci často pochodují.

Zdroj obrázku: Pixabay

Kávová sedlina odpudí mravence i jiný hmyz

Koření, jako je sůl, pepř, skořice nebo hřebíček, účinně zbaví domácnost mravenců, stačí jím posypat cestičky mravenců. Aroma koření bude hmyzu vadit a už se nevrátí. Můžete také po bytě roznést několik bobkových listů. Čerstvé bylinky se také hodí – máta, levandule, majoránka. Stačí je nasekat a dát na místa, kde se mravenci pohybují.

Mohlo by vás zajímat:  Hladová zvěř může hledat potravu i v naší zahradě. Ochraňte svůj pozemek jednoduše, ale efektivně

Milovníky kávy určitě potěší informace, že již nemusí vyhazovat kávovou sedlinu. Stačí ji nasypat před dům a její vůně mravence odradí. Můžete ji použít také na zahradě, spousta pěstitelů sedlinu používá na kompost. Med je sladký a hlavně lepkavý. Stačí ho nalít na mělký talíř. Mravenci se v něm utopí a tímto způsobem se postupně zbavíte veškerého hmyzu.

Zdroj: https://theconversation.com/why-tiny-ants-have-invaded-your-house-and-what-to-do-about-it-132092
Přidat na Seznam.cz