Fresh Basil With Water Drops Closeup Growing Window Herbs

S hmyzem i škůdci zatočí správné rostliny. Jejich vůně na některé otravné živočichy zabírá lépe, než drahé páchnoucí repelenty

Hmyz může být sice užitečný, ale pro mnohé z nás je velmi nepříjemný. A jsou i druhy, které můžeme označit za škůdce a které vadí jak člověku, tak i některým rostlinám. Bojovat proti hmyzu a škůdcům lze různými způsoby. Řada lidí nejčastěji sáhne po repelentech. Ty koupí v obchodě a doufají, že pomohou. Někdy ano, ale negativem může být chemické složení a nevábná vůně. Přitom obojí sedá nahradit. Jak? Přírodou.

Petúnie

Tato květina je jasná volba ve chvíli, pokud vaše rostliny trápí běžní škůdci. Zasadit k záhonům petúnie, nebo je v květináčích rozmístit po vaší zahradě, je skvělý nápad. Dokážou totiž velmi dobře odpudit tolik obávané mšice, nebo i různé druhy housenek, které si mohou často pochutnávat na vaší úrodě.

Mohlo by vás zajímat:  Najděte svou rutinu úklidu, která sedne vašemu životnímu stylu

Bazalka

Tahle známá aromatická bylina už není základem jenom italské kuchyně, ale stává se nedílnou součástí i té tuzemské. Kdo ji pěstuje, může jídlo nejenom vylepšit voňavým kořením. Zajistí totiž i to, že jeho domov bude bez nepříjemného polétavého hmyzu, jako jsou mouchy nebo komáři. Vysaďte bazalku do květináče na okno a nemusíte se bát ho kdykoliv otevřít.

Zdroj obrázku: Freepik

Česnek

Česnek mnoha lidem páchne. Nejsou to ale jenom lidé, komu může vadit až natolik, že se mu vyhýbá. Vůně česneku může dobře odpudit například i komáry. Pokud vás tento létající hmyz obtěžuje, máte několik možností, jak ho odpudit. Dejte nakrájený česnek na talířek na stůl, pověste několik jeho paliček do prostoru, nebo zkuste česnekovou pastu aplikujte na rámy otevřených oken.

Mohlo by vás zajímat:  Spojení krásy a užitku v podobě voňavých květin, které vypudí klíšťata ze zahrady

Máta

Základ při vaření, ale i při míchání některých nápojů. Zároveň také velmi dobrý bojovník proti lezoucímu hmyzu. Jestliže vás v domácnosti, nebo na zahradě trápí mravenci, máta zaručeně pomůže. Na zahradě ji stačí pěstovat na jednotlivých záhonech. Doma potom stačí poházet několik lístků do mravenčích cestiček i do skulin, kterými se k vám domů dostanou.

Zdroj: Life Hacks
Přidat na Seznam.cz