Ants Floor Close Up

Užitečný hmyz, který doma ale rádi nevidíme. Invazi mravenců je třeba udělat konec

Mravenci jsou velmi užitečný hmyz, jehož život je pod přísnou hierarchií. Při hledání bezpečného prostoru se mohou dostat do našich zahrad nebo domovů. Nemusíte se jich hned zbavovat, ale pokud jich je mnoho, měli byste učinit rozhodné kroky.

Jaké metody patří mezi nejúčinnější a vyplatí se použít přírodní přísady?

Dům je místem, kde se mravenci často vyskytují. Některé druhy si v nich rádi staví hnízdo, jiné je mají jako zdroj potravy. Přítomnost jednoho nebo dvou mravenců by vás neměla znepokojovat, pokud ale uvidíte celou kolonii, je nutné přemýšlet nad tím, jak je z domu dostat. Mravenci jsou nositeli bakterií a v případě kousnutí se může objevit alergická reakce nebo onemocnění.

Mohlo by vás zajímat:  Také během zimy je důležité zahradu chránit před různými škůdci
Zdroj obrázku: Freepik

Nejdříve najděte jejich hnízdo. Pokud mravenci přicházejí do domu zvenčí, najděte jejich cestu. Poté mezery utěsněte a připravte si chemikálie, které si s mravenci rychle poradí. Tento hmyz se množí velmi rychle a zabité budou nahrazeny novou generací. Můžete použít také domácí metody, které jsou bezpečné pro zdraví člověka, dětí i zvířat.

Použít můžete skořici, jedlou sodu nebo ocet

Mezi nejpoužívanější domácí prostředky patří ocet nebo citronová šťáva. Dobře bude fungovat také sůl, pepř nebo prášek do pečiva. Cestičky mravenců můžete posypat nasekanými bylinkami, jako je máta, levandule, majoránky nebo také rajčatové listy. Pokud na kuchyňské lince necháte zbytky jídla, můžete ji pomazat vazelínou – pokud se na ni mravenci dostanou, přilepí se a dál se nedostanou.

Mohlo by vás zajímat:  Proti škůdcům a plísním nejlépe zafungují domácí prostředky, které rostlinám neuškodí
Zdroj obrázku: Freepik

Přírodní i chemické cesty ale mohou selhat. Pokud se tak stane, je nutné odstranit celou kolonii mravenců. Jestli víte, kde je jejich hnízdo, nalijte na něj vroucí vodu. Můžete také koupit borax, smíchat ho s cukrem nebo vařeným žloutkem a vysypat na místo, kde se mravenci vyskytují. Do mraveniště na zahradě můžete nalít také citron nebo směs vody a mycího prostředku.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/how-to-kill-ants
Přidat na Seznam.cz