Young Pitaya Black Ants Pitaya Is Fruit Several Different Cactus Species I

Mravence ze zahrady i domu vyžene přírodní sprej, na jehož výrobu postačí pouhé dvě ingredience

Nezáleží na tom, kde žijete. Ať už v malém bytě, nebo v domě s velkou zahradou, mravenci si vás téměř jistě najdou. Tito malí škůdci se vplíží kamkoli, kde najdou jídlo, což je bohužel často naše kuchyně. Neplechu však dokáží napáchat i na zahradě. Vzhledem k tomu, že většinou způsobují jen minimální škody, nedoporučuje se používat proti nim chemické prostředky, které ničí přírodu, ale šetrná přírodní řešení. Proto vám přinášíme tip, jak si vyrobit velmi účinný sprej ze slupek citrusů.

Zdroj obrázku: Freepik

Čistota je základ

Základním pravidlem pro udržení mravenců mimo váš dům, především kuchyň, je udržovat všechny pracovní desky a stoly čisté a potraviny pečlivě zabalené. Bohužel, i když jste při úklidu velmi pečliví, vždy se nějaký drobeček či nečistota někam zatoulá a přiláká mravence. To platí i na zahradě, proto nenechávejte zbytky jídla ani tam. Je samozřejmé, že v kuchyni nechcete používat žádnou drastickou chemii, která sice mravence zahubí, ale bývá škodlivá pro naše zdraví a životní prostředí, o styku s jídlem ani nemluvě.

Mohlo by vás zajímat:  Ovocné mušky lze lapit do pasti, jejich přítomnosti předejde správná prevence

Zdravotně nezávadný a velmi účinný sprej

Jak tedy mravence vyhnat? Použijte citrusy, jako jsou citrony, pomeranče nebo grapefruity, a využijte sílu limonenu, což je kyselý olej nacházející se ve slupkách citrusů. Tento olej je pro mravence toxický (takže je zahubí) a zároveň překazí stopu, takže ostatní mravenci už nenajdou cestu k vám domů.

Zdroj obrázku: Freepik

Citrusový sprej je sázkou na jistotu a podle tohoto návodu ho zvládnete vyrobit i vy:

  1. Přidejte do středně velkého hrnce několik kusů slupky z citronu, pomeranče nebo grapefruitu (výběr záleží na vás, slupky můžete i kombinovat) a poté je zalijte takovým množstvím octa, aby byly všechny slupky ponořené.
  2. Směs zahřívejte, dokud nebude horká, ale ne vroucí. Poté sporák vypněte a nechte tekutinu několik hodin odležet. Nejlépe přes noc.
  3. Ráno směs přeceďte do lahve s rozprašovačem a můžete použít.
Mohlo by vás zajímat:  Netopýr na zahradě není důvod k obavám, zkušení zahrádkáři radí udržet ho na pozemku

Vzniklý sprej nastříkejte všude tam, kde se objevují mravenci. Hlavně u parapetů a u dveří. Nechte několik hodin působit a poté povrchy otřete hadříkem. Na zahradě použijte sprej kolem zahradního nábytku a podél chodníků. Sledujte také trasy, po kterých se mravenci pohybují, a sprej nastříkejte i na tyto cestičky.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/how-to-kill-ants
Přidat na Seznam.cz