Citron1

Citron pro zdraví a krásu: dejte sbohem suché kůži, mastné pokožce a lupům

Citron je skvělou potravinou, která se hodí nejen jako osvěžení do vody, ale skvěle poslouží jako čisticí prostředek pro celou domácnost. Můžete ho použít do domácí kosmetiky, ochutit s ním saláty nebo s ním snadno vyčistíte okna. V koupelně si také najde své čestné místo. Ukážeme si, jak citron skvěle využít pro krásu i zdraví.

Citron dokáže ulevit suchým kolenům nebo loktům

Jestli máte namáhané ruce nebo nohy, určitě oceníte úlevu. Tu si přivodíte právě pomocí citronu a také peelingu, který pomůže odumřelé pokožce, aby se uvolnila a dala místo novým buňkám. Zrohovatělou kůži tak snadno odstraníte pomocí gelu, do kterého dejte lžičku cukru a lžičku olivového oleje. Promíchejte, vmasírujte do bolavých oblastí, opláchněte a osušte měkkým ručníkem.

Mohlo by vás zajímat:  Prášky na bolest hlavy jsou zbytečné. Úlevu přinesou bylinky i oblíbené koření
Zdroj obrázku: Freepik

Následně použijte polovinu citronu, kterou si pomažte ošetřená místa. Po deseti minutách působení citron opláchněte, naneste hydratační krém a takto postupujte dvakrát týdně po dobu jednoho měsíce. Uvidíte, že se zrohovatělou pokožkou bude rychle konec, protože citron nejen vyhlazuje, ale také kůži ochrání. Není to ale jeho jediná výhoda, můžete ho použít ještě několika způsoby.

Citronem proti rýmě i kašli, pomůže také na lupy nebo mastnou pokožku

Jestli nevíte, jak citron využít, poradíme ještě některé tipy. Použít ho můžete do domácích krémů nebo peelingů, které pomohou v péči o mastnou pokožku. Kromě toho se citronová šťáva osvědčila v boji proti rýmě a kašli. Působí také skvěle proti stařeckým skvrnám.

Mohlo by vás zajímat:  Škůdci se mohou na pokojových rostlinách objevit kdykoli. Jejich přítomnost prozradí plátek okurky v květináči
Zdroj obrázku: Freepik

Vyrobit si můžete také citronovou náplast, která se bude hodit na odstranění kuřích ok. Jestli vás trápí dlouhodobě například lupy nebo mastná pokožka hlavy, i tady citron pomůže. Nemusíte se tedy spoléhat jen na použití do čaje, protože citron je kromě vitaminu C i zdrojem dalších složek a živin, které pomohou celému tělu dostat se do kondice.

Zdroj: https://www.eatthis.com/uses-for-lemon/
Přidat na Seznam.cz