Mosquito 719613 1920

Proti komárům ochrání vůně bylinek, domácí repelent odpudí veškerý hmyz

Letní večery lákají nejen ke grilování s přáteli, ale také jsou oblíbeným časem komárů, vos a můr, kteří se chystají na prohlídku. Jestli si chcete užít léto bez obtížného hmyzu, poradíme, jak si vyrobit domácí repelent nebo jak na komáry vyzrát i doma. Jsou to prostředky, které opravdu fungují a nestojí mnoho peněz.

Některé repelenty mohou být pro pokožku nepříjemné

Jestli si chcete udělat domácí repelent, je vhodné nejdříve zjistit, jestli nebudete na některou z jeho složek alergičtí nebo jestli vám bude příjemná jeho vůně. Vyrobit si ho můžete například z jablečného octa. Ten můžete smíchat s 10 kapkami levandulového oleje a 10 kapkami citronely. Zamíchejte a nalijte do lahve s rozprašovačem nebo do několika menších lahviček, které můžete nosit s sebou.

Mohlo by vás zajímat:  Jak se zbavit krtka? Vyzkoušejte tyto tipy
Zdroj obrázku: Pixabay

Předtím, než se vydáte na výlet do parku nebo do lesa, můžete nastříkat pokožku nebo oblečení a domácí repelent by vás měl chránit po hodinu a půl. Poté aplikaci opakujte, abyste zamezili hmyzímu kousnutí. Pokud nevíte, jaký prostředek si připravit na použití v bytě, lze doporučit například česnek. Ten ale může pokožku leptat, proto je dobré ho raději nasušit a zavěsit doma. Nesmí vám ale vadit jeho vůně, kterou nemá rád každý.

Bylinky jako jedna z možností, jak s komáry zatočit

Použít můžete také libeček. Ten je sice také velmi aromatický, ale rozhodně příjemněji než česnek. Patří hlavně do kuchyně, kde se využívá do polévek, ale spolehlivě odpudí také hmyz. Podobně je na tom také šalvěj – její nať můžete rozvěsit kolem oken a budete je moci mít otevřená i přesto, že venku je tma a doma svítíte.

Mohlo by vás zajímat:  Boj se slimáky nemusí být marný. Připravte jim hostinu nebo jim zkřižte cestu
Zdroj obrázku: Pixabay

Levandule je, co se týče odpuzování hmyzu, velmi populární, ale působí hlavně na potravinové moly, proti komárům vás její vůně neochrání. Nejlepší je zkombinovat ji ještě s dalšími surovinami. Nejvhodnějším řešením je citronová tráva, která má svěží vůni a vysoké repelentní účinky. Komárům její vůně hodně vadí a obloukem se jí vyhnou.

Zdroj: https://www.thisoldhouse.com/pest-control/21234471/best-ways-to-get-rid-of-mosquitoes
Přidat na Seznam.cz