Mouse 1708347 1920

Malé roztomilé myšky dokážou nadělat v domě pořádnou neplechu. Vypuďte je šikovně pryč

Pro někoho je to roztomilé zvířátko, ale pro jiné stvoření, které vzbuzuje strach, tíseň a znechucení. Řeč je o malých myších, které jsou noční můrou hlavně pro obyvatele velkých rodinných domů. Snadno se dostanou k zásobám jídla, znečišťují prostředí svými výkaly a také mohou působit zápach. 

Jestli myš objevíte, jednejte rychle, protože nikdy nejsou samy

Můžete použít osvědčené metody, kterých najdete na internetu spoustu. Jak se vůbec myš dostane do bytu nebo domu? Mají zde dostatek potravy, ke které je žene dobrý čich. Myši využijí každé skulinky a dovnitř se mohou dostat během mžiku – nemusíte si toho vůbec všimnout. Pravidelně kontrolujte stěny, jestli v nich něco neuslyšíte.

Mohlo by vás zajímat:  Dlouhé zimní období oslabuje i pokojové rostliny, mohou je napadnout škůdci
Zdroj obrázku: Pixabay

Myší se můžete zbavit tím, že jim do cesty postavíte rostlinu nebo pach, který je odradí od další návštěvy. Mezi takové byliny patří máta, heřmánek, oleandr nebo vratič. Rostliny dejte poblíž míst, kde si myslíte, že mají hnízdo. Vadí jim také plesnivý citron a lak na vlasy. Použít můžete elektrické odstrašující prostředky, které jsou vysoce účinné, protože vydávají zvuky, které člověk neslyší, ale dráždí sluch hlodavců.

Odpuzovač si můžete nainstalovat kamkoliv 

Nejenže myši vyženete z domu, ale už se nebudou vracet. Koupit si můžete pastičky, díky kterým myš lapíte, ale dnešní systémy už jsou takové, že ji nezabijete, ale vytáhnete a pustíte ven. I radikální metody jsou někdy zapotřebí. Použít můžete jed, který je sice vysoce účinný, ale může být škodlivý pro malé děti a další zvířata, která doma chováte.

Mohlo by vás zajímat:  Křemelina ochrání rostliny i plody na zahradě před škůdci. Funguje proti mšicím i slimákům
Zdroj obrázku: Pixabay

Pokud víte, že svépomocí se jich nezbavíte, přijde na řadu deratizace celého objektu kvalifikovanou společností. Jednou z možností, jak dostat myši z domu, je pořídit si kočku, která je bude lovit. Je to sice největší nepřítel hlodavců, ale některé rasy koček nechávají myšky chladnými. Většinou je ale instinkt nezradí.

Přidat na Seznam.cz