Peony 1414875 1280

Mravenci doma udělají velkou spoušť, zbavte se jich účinně přírodní cestou

Ačkoliv hmyz se poměrně často v různé míře a na různých místech v našich domácnostech objevuje, nejedná se o příjemnou záležitost. Příkladem mohou být mravenci, kteří žijí kolektivně a jejichž množství u nás doma se tak může postupně zvyšovat, což jistě není žádoucí.

Mravenci jsou schopni díky své žravosti narušit kořeny rostlin a zničit i samotné rostliny a rovněž narušit předměty ze dřeva. Navíc často napadají potraviny a znehodnocují je. Poradíme vám, jak na ně, ale vezměte v úvahu, že následující rady se hodí pro boj s menším množstvím mravenců. Pokud jste se stali cílem jejich invaze, nezbyde vám nic jiného než použít silné prostředky na chemické bázi nebo využít služeb dezinsektora.

Mohlo by vás zajímat:  Nenechte svůj domov proměnit v holubník. Nezvané návštěvníky vypudí jednoduché metody

Mocná směs koření nebo čerstvé bylinky

Mravence se vyplatí pozorovat a zjistit jejich oblíbená místa, kde se zabydlují a kudy procházejí. Tato místa posléze posypejte směsí skořice, soli a pepře, což je kombinace, která na mravence působí jako přírodní repelent. Obdobně můžete znalost jejich stezek využít k rozmístění čerstvých bylinek, které vynikají silnějším aromatem, které mravence dráždí. Mezi doporučené druhy patří například oregano nebo bazalka.

Zdroj obrázku: Pixabay

Roztok s prostředkem na mytí nádobí

Na místech, kde se mravenci vyskytují, vám proti nim pomůže jednoduchý, ale účinný prostředek, kterým je obyčejná voda, do níž je přimícháno malé množství prostředku na mytí nádobí. Do tohoto roztoku namočte hadřík nebo houbičku na nádobí a mravenčí stezky jimi důkladně potřete. Chemické látky obsažené v přípravku je spolehlivě odradí.

Mohlo by vás zajímat:  Proti klíšťatům běžná ochrana stačit nemusí. Vezměte na pomoc sílu bylin

Ocet

Ocet patří k nejuniverzálnějším přírodním pomocníkům v domácnosti, a není tedy divu, že jeho účinky působí i na mravence. Jeho výhodou je zároveň to, že nejen odpudí nechtěný hmyz, ale působí i jako čisticí a antibakteriální činidlo. Místa, na nichž jste zaznamenali výskyt a pohyb mravenců, potřete octem a brzy uvidíte, že si mravenci raději vyhledají jiný domov. Pronikavá vůně, která je pro ocet typická, navíc eliminuje riziko návratu těchto nežádoucích tvorů.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/how-to-kill-ants
Přidat na Seznam.cz