Hermanek

Lék z babiččiny zahrádky. Pravidelné pití čaje z heřmánku zažene mnoho neduhů

Již naše babičky využívaly sílu lahodného heřmánku. Nechodily do zdravé výživy a nekupovaly sypaný heřmánek, natrhaly si jej kolem polí či na zahradě. Takový heřmánek je i nejzdravější. Bylina obsahuje značné množství minerálních látek, ale i vitamínů. Má protizánětlivé vlastnosti a je dokonalá i pro jiné využití.

Heřmánek

Heřmánek je bylina, kterou by měl mít každý z nás doma ve spíži. Obsahuje chamazulen, díky kterému má protizánětlivé a antibakteriální vlastnosti. Ovšem zde jeho výhody nekončí. Má také hojivé, zklidňující, dezinfekční a protialergenní účinky. Obrovskou výhodou je, že ho lze podávat i kojencům a malým dětem. Pokud vás zlobí zažívání nebo bolesti žaludku, dopřejte si heřmánek. Již po prvním šálku ucítíte velkou úlevu.

Mohlo by vás zajímat:  S tímto trikem pokvetou muškáty od jara do podzimu. Stačí počkat týden a použít
Zdroj obrázku: Freepik

Také zmírní plynatost a podpoří léčbu dýchacího ústrojí, především pokud vás nebo vaše dítě trápí nachlazení, rýma nebo kašel. Heřmánek lze také inhalovat – zalijte ho vodou, přikryjte si hlavu ručníkem a inhalujte horkou páru. Při bolestech v krku je zase vhodné uvařit silný odvar, nechat ho vychladnout a kloktat průběžně celý den.

Na bolestivou menstruaci i neklidné spaní

Heřmánek je vhodný i pro ženy, které trpí bolestivou menstruací. Uvolňuje napětí a snižuje bolesti. To stejné platí při zánětu močových cest, kdy heřmánek vyplavuje a ničí bakterie. Pokud v pravidelnějších intervalech budete heřmánek kombinovat s meduňkou, bude se vám dobře usínat a zároveň bude spánek mnohem kvalitnější. Pokud si oba čaje dopřejete pravidelně, nemusíte užívat léky na spaní.

Mohlo by vás zajímat:  Ďáblův dráp vyžene bolest z těla. Jeho účinky pochází až z daleké Afriky
Zdroj obrázku: Freepik

Příprava čaje

Příprava čaje je velmi jednoduchá. Stačí připravit tři lžičky květu heřmánku a zalít je vroucí vodou. Přikryjte hrnek podšálkem a nechte louhovat 15 minut. Doporučujeme nepoužívat kovové lžičky ani kovové sítko. Ničili byste tak účinky heřmánku. Heřmánkový čaj je možné si dopřát až dvakrát denně místo jiného čaje. Můžete přihodit i plátek citronu nebo jej osladit trochou medu. Vaše imunita vám jistě poděkuje.

Zdroj: https://www.verywellhealth.com/the-benefits-of-chamomile-89436
Přidat na Seznam.cz