Zahradniceni2

Přípravu zahrady na jaře lze zvládnout jednoduše v pěti základních bodech

Na jaře je potřeba důkladně pomoci zahradě se začátkem nové sezóny. Mnoho procesů sice zvládne sama, ale pokud chcete podpořit maximální úrodu či krásné kvetení, vyplatí se přidat ruku k dílu a trochu zahradě pomoci. Aplikujte například následujících pět jednoduchých rad, které patří mezi základní jarní úkony snad na každé zahradě.

Prořezávání větví

V první řadě zkontrolujeme stromy, jestli nejsou nějak poškozené nebo infikované. Jestli objevíme něco podezřelého, ošetříme je. Infikované výhonky je třeba stříhat rovnou pod místem výskytu houbové choroby. Zároveň je na jaře čas pro ořezávání některých větví, hlavně u mladých ovocných stromů či nových keřů zasazených v podzimních měsících.

Mohlo by vás zajímat:  Plýtvání jídllem vyřeší správné uskladnění potravin. V lednici i spíži má vše své místo
Zdroj obrázku: Pixabay

Ochrana před chorobami

Pokud teplota přesáhne zhruba 6 °C, zahajujeme ošetření na ochranu broskvoní před typickými chorobami. Doporučuje se také odstranit staré větve a výhony rybízu. Dále se aplikují preventivní postřiky proti některým houbovým chorobám.

Výsadba nových keřů a rostlin

Jarní měsíce jsou dobrým obdobím pro výsadbu nových stromů a keříků. Připravte jim vhodné podmínky a vyberte to správné stanoviště. Následně stačí pouze přidat trochu zálivky, pokud nebude přirozeně pršet.

Zdroj obrázku: Pixabay

Kontrola záhonů a odstraňování plevelu

Když hned na jaře provedete ještě kontrolu záhonů a pustíte se do odstranění nežádoucího plevele, usnadníte si tím následující práci při vysévání a výsadbě. Pro vytvoření optimálních půdních podmínek vezměte do ruky i rýč a půdu důkladně prokypřete.

Mohlo by vás zajímat:  Ovoce a zeleninu z obchodu nemůžeme konzumovat, dokud neprovedeme důležitý krok

Výsev zeleniny pro předpěstování sazenic

Hned na začátku jarních měsíců je dobré pustit se do výsevů, které dáte doma za okno. Za velmi nízkou cenu si tak připravíte sazenice vlastní domácí zeleniny, jako jsou kedlubny, květáky, ale například i rajčata a papriky. Až sazenice trochu povyrostou a nebudou již hrozit mrazíky, jednoduše je vysadíte ven.

Zdroj: https://www.mendhamgardencenter.com/blog/garden-preparation-this-spring/
Přidat na Seznam.cz