Top View Spices Arrangement

Koření pro hubnutí i zdravé tělo. Nebojte se sáhnout ani po exotických druzích

Některé druhy koření by neměly chybět ve vaší kuchyni. Pomohou nejen při hubnutí, ale jsou zdraví prospěšné. Jejich regenerační schopnosti mohou snižovat stres nebo vám pomohou proti infekcím. Jaké koření byste si měli pořídit a jak je využívat?

Koření se hodí nejen na pokrmy

Jedním z nejoblíbenějších druhů koření je skořice. Používá se hlavně při přípravě dezertů a moučníků. Neobejdou se bez ní žádné Vánoce, protože se hodí do perníčků. Bude ale lepší, pokud ji bude využívat častěji než jednou do roka. Zažene chutě na sladké, takže pomůže při hubnutí. Snižuje také cukr a cholesterol v krvi. Hodí se především k jablkům, citrusům nebo švestkám.

Mohlo by vás zajímat:  Lipový čaj ulevuje při nachlazení, uzdraví i nemocnou pokožku

Zázvor je další druh, který se v kuchyni nepoužívá moc často. Snižuje ale příznaky nachlazení, můžete si ho nastrouhat do čaje. I zázvor se hodí, pokud se snažíte shodit přebytečné kilogramy. Zázvor byste měli konzumovat po celý rok, můžete ho využít nejen ve formě prášku, ale také koupit celý kořen a ten postupně použít. Dalším kořením je kmín. Ten se přidává především do brambor, když se vaří, ale také pomůže při hubnutí. Má výraznou vůni i chuť.

Mohlo by vás zajímat:  Jak pěstovat libeček
Zdroj obrázku: Freepik

Koření můžete nakupovat od kvalitních dodavatelů

Bohužel, i v koření se můžete hodně splést. Pokud ho kupujete v supermarketech, nebude tak kvalitní, jako když se zaměříte na menší prodejce, kteří koření věnují dostatek času. Můžete tak podpořit například lokální výrobce, kteří koření prodávají ve větším množství, a bude chutnat jinak, že koření z obchodu.

Koření by nemělo chybět v žádné kuchyni. Sůl a pepř jsou nepostradatelní pomocníci, ale určitě byste měli vyzkoušet i exotičtější druhy, jako je třeba kurkuma nebo kari. Každý druh má něco do sebe a může pomoci s dochucením pokrmů. Navíc některé koření si můžete vypěstovat doma v květináčích a poté ho usušit jako například bylinky. Pokud ale nevěříte, že dostanete kvalitní koření, můžete si koupit celou tyčinku skořice nebo kořen zázvoru a sami si koření vyrobit.

Zdroj: https://www.medicalnewstoday.com/articles/healthy-herbs-and-spices
Přidat na Seznam.cz