Bananovnik1

Milovníci exotiky si mohou vypěstovat vlastní banánovník, který se stane neobvyklým doplňkem interiéru

Pěstování banánovníku je v posledních letech stále více populární. Tato krásná a exoticky vypadající rostlina může být umístěna uvnitř v nádobě a fungovat jako běžná pokojová rostlina. Skvěle se jí však bude dařit také na terase, v zimní zahradě nebo ve velkém skleníku. V některých případech může být zasazena i na vhodném místě přímo v půdě. Jak se o banánovník správně starat a co udělat pro získání vlastních domácích banánů? To se dozvíte v tomto článku.

Vyberte vhodné místo

Základním předpokladem pro spokojený růst banánovníku je výběr toho správného místa. Dobře poslouží například místo u okna, kde bude dostatek světla, trocha slunce a zároveň zde dokážete vytvořit vyšší vzdušnou vlhkost. V opačném případě se totiž na listech začnou tvořit zaschlé fleky a místa, která nevypadají dobře, a je jasné, že taková rostlina správně neprospívá.

Mohlo by vás zajímat:  Zázračná tinktura z pěti druhů koření uleví při trávicích obtížích a dodá pocit lehkosti
Zdroj obrázku: Freepik

Má rád teplo

Banánovník běžně roste v tropických oblastech, kde je zvyklý na optimální teploty mezi 18 až 20 stupni. Z toho důvodu by měl mít své místo doma či ve skleníku. Existují však i odolnější kultivary, kterým nevadí ani trochu nižší teploty.

Letnění na slunci

Banánovník si zamiluje letní měsíce strávené na zahradě, kde bude mít dostatek slunce, vzduchu a přirozeného rytmu. Vždy ho však nechte umístěný v nádobě, kterou maximálně lehce zasypte do půdy. Následně před zimou banánovník opět vykopejte, aby nezmrznul, a nechte zimovat na uzavřeném teplejším místě.

Mohlo by vás zajímat:  Slimáky v zahradě zredukuje ruční sběr, měď a sůl
Zdroj obrázku: Freepik

Potřebuje hodně vody

Protože banánovník pochází z tropických oblastí deštných lesů, je jasné, že bude potřebovat pořádnou porci vody. Pravidelná zálivka je tak naprostou nutností. V domácích podmínkách nezapomínejte také na pravidelné rosení pro vytvoření dostatečné vlhkosti, ve které nejlépe prosperuje. Hodit se může také přístroj, který přímo u banánovníku vytvoří vodní páru, čímž zajistí optimální vlhkost právě u listů.

Zdroj: https://www.thespruce.com/banana-tree-growing-profile-3269353
Přidat na Seznam.cz