Blue Barrel Is Outside Pipe With Hose Coming Out It

Konev z kanystru okopírovali všichni sousedé. Vypadá zvláště, ale funguje

Jsem hobby zahrádkář, takže kdykoliv mám něco na zahradu kupovat, kroutím se jako had. Stejné to bylo, když dosloužila konev na zalévání. Rodina se mi směje, že řeším pár stovek za novou, že to není žádný velký výdaj. Ale já mám jiný názor. Proč pořád něco kupovat, když pro moje potřeby stačí trocha improvizace.

Pětilitrový kanystr

Ne že bych na své zahradě sbíral haraburdí, ale dost věcí tu mám jen proto, že by se někdy mohly hodit. Některé možná vůbec nevyužiji, ale jsou i takové, které nakonec vhod přijdou. Třeba pětilitrový kanystr, díky kterému jsem ušetřil pár stovek za novou konev. Pravda, vypadá to vcelku nestandardně, ale můj účel to dokonale splní.

Mohlo by vás zajímat:  Některé květiny jsou sice krásné, mohou ale ublížit. Málokdo zná jejich jedovaté tajemství

Povyšuji tě na konev

Obyčejný, klasický, plastový, pětilitrový kanystr. Každý asi víte, jak vypadá. Klasická bílá plastová nádoba s víčkem. Ideální, když potřebujete převážet vodu nebo jinou tekutinu. A právě tenhle kanystr jsem vzal a „povýšil“ ho na zahradní konev.

Zdroj obrázku: Freepik

Stačil mi k tomu jenom hřebík, kladívko a několik minut jednoduché práce. Sundal jsem víčko, položil ho na dřevěný podklad, vzal hřebík a začal ho do víčka zatloukat. Udělal jsem jednu díru. A potom další a další. Ve víčku jsem udělal několik otvorů. A bylo hotovo.

Mohlo by vás zajímat:  Tyhle zvláštní rostliny dokáže vypěstovat i stále chybující amatér. Těžko se najde něco, co by vedlo k jejich záhubě

Funguje skvěle

Vypadá netradičně, ale funguje skvěle. Naplním kanystr vodou, nasadím víčko a můžu jít zalévat. Prvních několik dní jsem v naší zahrádkářské kolonii budil pozornost, možná i posměch. Ale když se podívám teď, můj nápad začínají ostatní kopírovat. Už jen proto, že zahradní konev vyjde na nižší stovky, zatímco kanystr seženete zdarma, maximálně potom za několik desítek korun. Už najednou nejsem ten škudlil, co sbírá staré haraburdí. A takhle nějak si představuji hobby zahradničení. Jet do obchodu umí každý. Ale přemýšlet a vyrobit si něco svépomocí, to teprve udělá na zahradě tu pravou radost. A že to nevypadá? Vždyť je to jedno.

Mohlo by vás zajímat:  Obyčejný čaj dokáže na zahradě i doma zázraky, použití je přitom snadné

Zdroj: Autorský text

Přidat na Seznam.cz