Hoary Rockrose Cistus Creticus

Cistus je téměř neznámý, o to víc překvapí svými účinky. Nejen na jaře tělo dokonale pročistí

Cistus, stejně jako máta nebo heřmánek, patří mezi dobře dostupné byliny v obchodech. Bohužel ho mnoho lidí nezná a používají ho mnohem méně, než by bylo dobré. Pravidelná konzumace očistných nálevů z cistu přináší mnoho benefitů, které posílí tělo a ušetří vám hodně peněz za léky a doplňky stravy. Jak může pravidelné pití tohoto čaje ovlivnit vaše zdraví?

Očista těla je důležitá v každém věku!

Na jaře máme všichni potřebu detoxikovat své tělo po zimě a očistit ho od toxinů a metabolického odpadu. Tento proces bychom neměli podstoupit jen na jaře, ale během celého roku. Cistus se nazývá také skalní růže a je typický malým vzrůstem a nejrůznějšími barvami kvítků s charakteristickou červenou skvrnou uprostřed.

Mohlo by vás zajímat:  Jablko je plné vitamínů, do jídelníčku patří pravidelně

Cistus můžete konzumovat v podobě nálevů, prášku, kapslí nebo tablet. Největším benefitem je vysoký obsah polyfenolů, které mají silné antioxidační vlastnosti. Cistus neutralizuje volné radikály, potlačuje zánět, bojuje proti stárnutí buněk, působí jako prevence civilizačních chorob (cukrovky, aterosklerózy, rakoviny atd.) a snižuje uvolňování histaminu v těle.

Zdroj obrázku: Freepik

Kdo by měl pít cistový čaj a proč?

V dnešní době hodně lidí konzumuje vysoce zpracované potraviny, polotovary a fast food. Toxické účinky těchto potravin na organismus jsou ničivé. Navíc jsou mnohem dražší než jednotlivé suroviny, ze kterých můžete doma uvařit kvalitní jídlo. Jestli takové pokrmy jíte, měli byste do své rutiny začlenit také pití čisticích nálevů, které budou detoxikovat váš trávicí systém.

Mohlo by vás zajímat:  Dýně je královnou podzimní zeleniny. Připravte si oblíbenou polévku, pomazánku nebo přílohu

Komu se doporučuje pravidelné pití cistového čaje? Ideální je pro osoby s oslabenou imunitu, při nachlazení a onemocnění horních cest dýchacích a při alergiích. Pozitivně působí také při hubnutí, vysokém cholesterolu nebo akné. Cistový čaj je velmi zdravý, ale jeho účinky můžete pozorovat jedině v případě, že ho budete pít pravidelně.

Zdroj: https://www.organicfacts.net/cistus-tea.html
Přidat na Seznam.cz