Cinnamon Sticks Wooden Background

Skořice rostliny posílí, zbaví je plísní a pomůže jim zakořenit

Skořice je koření, které je široce známé pro svou sladkou chuť a použití při pečení a vaření. Skořice má však také mnoho prospěšných vlastností, které z ní dělají výborný doplněk pro zahradu.

Výhody používání skořice

  • Přírodní fungicid: Skořice obsahuje přírodní fungicid, který zabraňuje růstu škodlivých hub na rostlinách. To je zvláště užitečné ve vlhkých podmínkách, kde mohou houby snadno růst a šířit se.
  • Repelent proti hmyzu: Skořice má silnou vůni, která je hmyzu nepříjemná. Použitím skořice ve vaší zahradě můžete odpudit hmyz a škůdce, jako jsou mravenci, komáři a mouchy.
  • Zakořeňovací hormon: Skořice obsahuje přirozený zakořeňovací hormon, který pomáhá rostlinám rychleji a snadněji zakořenit. To je užitečné zejména při množení nových rostlin z řízků.
  • Výživnost: Skořice obsahuje mnoho základních živin, jako je draslík, fosfor a dusík. Použitím skořice v zahradě poskytujete tyto živiny svým rostlinám, které jim pomohou lépe růst a zajistí jejich zdraví.
Mohlo by vás zajímat:  Pivo zredukuje na zahradě škůdce a dodá rostlinám živiny
Zdroj obrázku: Freepik

Způsoby využití skořice na zahradě

Existuje mnoho způsobů, jak využít skořici na zahradě. Zde jsou některé z nejúčinnějších metod:

  • Ošetření půdy: Posypte skořicí půdu kolem rostlin, abyste zabránili růstu plísní a dodali půdě základní živiny. Skořice může také pomoci zlepšit odvodnění a provzdušnění půdy.
  • Ošetření semen: Aby semena rychleji vyklíčila, můžete je před výsadbou poprášit skořicovým práškem. To pomůže zabránit růstu plísní a poskytne semenům základní živiny.
  • Zakořeňovací hormon: Při množení nových rostlin z řízků můžete řízky před zasazením ponořit do skořicového prášku. To pomůže řízkům rychleji a snadněji zakořenit.
  • Repelent proti hmyzu: Chcete-li odpudit hmyz a škůdce, můžete posypat skořicový prášek kolem základny rostlin. Můžete si také vyrobit skořicový sprej, a to tak, že tyčinky skořice uvaříte ve vodě a poté tekutinu přecedíte.
  • Léčba plísní: Pokud na svých rostlinách zaznamenáte známky růstu plísní, můžete smíchat skořicový prášek s vodou a vytvořit pastu. Aplikujte tuto pastu na postižená místa rostlin, abyste houbu usmrtili a zabránili jejímu dalšímu šíření.
Zdroj: https://www.gardeningknowhow.com/garden-how-to/info/using-cinnamon-on-plants.htm
Přidat na Seznam.cz