Fence Surrounded By Landscape Gardening Plants

„Tolik za půjčení vertikutátoru vám nikdo nedá, to si ho radši koupí,“ reagoval muž na cenu v půjčovně

Nikdy bychom nevěřili, že může být výhodnější si něco koupit než si to nárazově na jeden den vypůjčit. V případě vertikutátoru na zahradu ale platí pravý opak. Přesvědčil nás o tom čtenář Pepa, který, stejně jako mnoho dalších hobby zahrádkářů, potřeboval po zimě trochu zvelebit svůj trávník. A ideálním pomocníkem je k tomu populární vertikutátor.

Nač si ho kupovat?

Vertikutátor je pro mě věc, kterou využiji maximálně dvakrát do roka. Jednou na jaře a jednou na podzim, když se potřebuji o svůj malý trávník trochu víc postarat a připravit ho na následující období. Logicky jsem si říkal, že koupě vertikutátoru je pro mě úplně zbytečná, protože výhodněji vyjde půjčení. To jsem nevěřil, jak jsem se spletl.

Mohlo by vás zajímat:  Péče o venkovní dlažbu může být náročná. Odměnou bude její čistota, lesk i spáry bez plevele

Chcete opravdu tolik?

Vzhledem k velikosti mé zahrady mi opravdu stačí něco obyčejnějšího, základní elektrický vertikutátor. Obvolal jsem několik půjčoven v okolí a nestačil se divit. Jejich částky byly plus minus podobné. „Tolik za půjčení vertikutátoru vám nikdo nedá, to si ho radši koupí,“ reagoval jsem ve chvíli, kdy jsem slyšel částku kolem pětistovky za denní půjčení. A ta cena ještě samozřejmě není konečná, protože k ní musím připočíst cestu autem jak při vyzvednutí, tak při vrácení. Absolutně mi to nedávalo smysl.

Mohlo by vás zajímat:  Hnojení zahrady na jaře: organická hnojiva zajistí nejlepší výsledky
Zdroj obrázku: Freepik

Radši ať mi leží v kůlně

Už z dřívějška jsem měl zjištěno, že obyčejnější elektrický vertikutátor pro velikost mé zahrady vyjde na částku kolem 2 000 Kč. Tolik se mi moc dávat nechtělo a říkal jsem si, že výhodněji vyjde půjčení. Teď vím, jak šeredně jsem se spletl. Když nebudu počítat cestu, ale jen jednodenní půjčovné, jsem na pětistovce. Za rok na tisícovce, za dva roky na dvou tisících. To je stejná částka, za kterou si ho můžu koupit, a v daných dvou letech ho budu mít v záruce. Ať mi radši leží půl roku v kůlně než dávat těm vydřiduchům čtvrtinu ceny za denní půjčení.

Mohlo by vás zajímat:  Dopřejte trávníku před zimou správnou péči. Přečká pak do jara bez úhony

Ještě mi vydělává

A co jsem udělal? Nakonec jsem si za dva tisíce koupil svůj. I kdyby se hned po záruce rozpadl, pořád na tom budu lépe než s půjčeným. Po koupi jsem zjistil, že na tom dokonce profituji. Můj vertikutátor si hned půjčilo pár mých sousedů za lahev něčeho ostřejšího. Takže když nad tím přemýšlím, který blázen by šel do půjčovny zahradní techniky?

Zdroj: Autorský text, e-mailový příspěvek Josefa C., redakčně zkráceno a upraveno.

Přidat na Seznam.cz