Wooden Pallets Are Placed Track Pairs Be Used As Benches

Kompost zhotovený z palet se hodí pro jakoukoli zahradu

Kompostování je ekologický a udržitelný způsob, jak nakládat s organickým odpadem v domácnosti. Přeměnou zbytků jídla, odpadu ze zahrady a dalších organických látek na půdu bohatou na živiny můžete snížit svou ekologickou stopu a vytvořit cenný zdroj pro svou zahradu. Pokud se zajímáte o kompostování, ale nechcete utrácet spoustu peněz za kompostér, můžete si postavit svůj vlastní pomocí dřevěných palet.

Stačit vám budou palety a vhodné místo

Prvním krokem je shromáždit materiály, které budete potřebovat. Budete potřebovat čtyři dřevěné palety zhruba stejné velikosti, pevné dráty nebo stahovací pásky a další volitelné příslušenství, jako je víko nebo kompostový teploměr. Palety připravte pro použití odstraněním všech vyčnívajících hřebíků nebo svorek. K jejich odstranění můžete použít kladivo a páčidlo. Dávejte přitom pozor, abyste dřevo nerozštípli nebo nepoškodili.

Mohlo by vás zajímat:  Sůl nad zlato: Tento bílý prášek dovede k dokonalosti nejen připravované pokrmy

Palety máte nyní připravené, ale ještě před samotnou montáží je potřeba vybrat vhodné místo pro váš kompostér. To by mělo být daleko od domu a všech míst, kde jsou často lidé. Také je nejlepší vyhnout se místu pod stromy nebo na přímém slunci, protože to může způsobit příliš rychlé vysychání kompostu.

Zdroj obrázku: Freepik

Vyhrňte si rukávy a dejte se do práce

Postavte dvě palety a vytvořte zadní a pravou stranu kompostéru. Spojte obě palety v pravém úhlu pomocí drátu nebo pásků, abyste je k sobě připevnili. Opakujte postup pro levou stranu kompostéru. Nyní byste měli mít strukturu ve tvaru krabice se třemi stranami a otevřenou přední částí. Umístěte čtvrtou paletu na vršek kompostéru a pomocí drátu nebo stahovacích pásků ji zajistěte na místě. Tato paleta bude sloužit jako víko pro váš kompostér a měla by se na ni pohodlně vejít.

Mohlo by vás zajímat:  Citronová tráva vnese do kuchyně vůni orientu. Snadno si ji lze vypěstovat i čerstvou

Pokud chcete přidat víko, můžete jej připevnit k horní paletě pomocí pantů nebo drátu. Do hromady lze vložit teploměr, který sleduje teplotu a zajišťuje, že se kompost správně zahřívá. Můžete také přidat dvířka na přední stranu kompostéru, pokud chcete mít snadný přístup k hotovému kompostu.

Jakmile je váš kompostér sestaven, jste připraveni začít kompostovat. Začněte tím, že přidáte vrstvu hnědého materiálu, jako je spadané listí, a poté vrstvu zeleného materiálu, jako jsou kuchyňské zbytky nebo posekaná tráva. Pokračujte ve vrstvení hnědého a zeleného materiálu, dokud nebude hromada vysoká asi metr.

Mohlo by vás zajímat:  Klíšťata číhají i na zahradě. Daleko od pozemku je udrží kvetoucí rostliny

Udržujte kompost vlhký, ale ne promáčený, a každých pár týdnů hromadu otočte, abyste ji provzdušnili a urychlili proces kompostování. Během několika měsíců byste měli mít kompost bohatý na živiny, který můžete využít na své zahradě.

Zdroj: https://www.gardenninja.co.uk/how-to-make-a-compost-bin-from-pallets/
Přidat na Seznam.cz