Hands Wash Vegetables Water

Zelenina a ovoce plné pesticidů zdraví příliš neprospějí. Díky jednoduché metodě budou všechny plody čisté

Podle odborníků by měl každý člověk denně sníst alespoň 500 g zeleniny. Pro někoho je to množství, které sotva zvládne za týden, pro někoho je to zase porce, kterou několikrát překročí. Záleží na každém, jak se ke zdravému životnímu stylu postaví, nutné je ale dodat, že zakoupené ovoce nebo zelenina mohou obsahovat pesticidy. Jak se jich zbavit a jak se o ovoce starat, aby bylo chutné?

Co jsou to vlastně pesticidy?

Pesticidy mohou být přírodní nebo syntetické látky, které se používají k hubení škůdců, kteří by mohli napadnout kousky ovoce nebo zeleniny. Velmi často se dostanou na celé stromy. Proto se většinou stříkají pesticidy, které zabraňují vniknutí škůdců do stromů nebo rostliny. Pesticidy se ale mohou použít nejen na rostliny, ale také na zvířata nebo jiné produkty.

Mohlo by vás zajímat:  Cibulové slupky podpoří rostliny v růstu a pomohou udržet je zdravé

Přírodní pesticidy obsahují živé organismy a působí proti chorobám nebo plísním. Najít je můžete buď ve formě prášku, nebo ve formě postřiku. Pesticidy mají negativní vliv na naše zdraví. Výzkumy ukázaly, že mohou ovlivnit funkci některých orgánů. Hromadí se ve vzduchu, ale najdete je také v půdě nebo vodách. Právě proto jsou tak nebezpečné. Nejjednodušším způsobem, jak pesticidy dostat z ovoce nebo zeleniny, je jednotlivé kusy opláchnout.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak se účinně zbavit pesticidů?

Pesticidů se můžete zbavit hned několika způsoby. Prvním způsobem je namočit je na dvě nebo tři minuty do vody s octem. Nezapomeňte pak zeleninu zase opláchnout pod čistou vodou a osušit. Druhou metodou je použití jedlé sody. Je to prostředek, který by neměl ve vaší kuchyni chybět. Lžíci jedlé sody rozpusťte v litru vody a zeleninu proplachujte klidně až 15 minut.

Mohlo by vás zajímat:  Spadané listí nemusí být pouhý odpad. Pomůže rostlinám na zahradě i zvířatům

Voda, která bude plná pesticidů, se zakalí a na hladině se vytvoří mastná oka. Také v tomto případě zeleninu opláchněte pod vodou a pak už můžete konzumovat. Těmito dvěma prostředky se můžete zbavit až 95 % všech bakterií a pesticidů.

Zdroj: https://food.ndtv.com/food-drinks/simple-tricks-to-remove-pesticides-from-fruits-and-vegetables-696039
Přidat na Seznam.cz