Indoor Palm Tree Chrysalidocarpus Lutescens Areca Plants Home Air Plants Gray Background

Je krásným doplňkem i čističkou vzduchu. Palma areka potěší všechny svou nenáročností

Kráska, která zvládne i suchý vzduch v paneláku nebo v kancelářské budově, kde běží naplno klimatizace a vzduchotechnika? Palma areka je výtečným živým interiérovým doplňkem, který funguje též jako čistička vzduchu. Tento druh rostlin se prodává v každém hobbymarketu nebo v zahradnickém centru, protože se těší popularitě zákazníků. Výhodou této palmy je její snadné pěstování, při vhodných podmínkách se může rozrůst obdivuhodným způsobem během krátké doby. Jak o tuto rostlinu tedy pečovat?

Z Malajsie do celého světa

Areka obecná pochází z Malajsie, ale roste současně v dalších tropických oblastech Asie a ve východní Africe. Pěstuje se jako zemědělská rostlina pro ořechy, ale současně se palma areka, což je její obchodní název, vyskytuje jako okrasná rostlina v exteriérech a interiérech. Vyznačuje se štíhlým vzhledem s množstvím svěže zelených listů, které napomáhají čistit vzduch od toxinů a škodlivých látek. Jak ale dopřát rostlině to nejlepší, aby mohla krásně růst?

Mohlo by vás zajímat:  Palmy vnesou do domova kousek exotiky. Mají specifické požadavky, které ale není těžké splnit
Zdroj obrázku: Freepik

Zvládne i náročnější prostředí

Palma areka (Dypsis lutescens) je skvělou ozdobou vnitřních prostor, protože jí vyhovují teploty mezi 18 a 24 stupni Celsia a rozptýlené světlo, což jsou podmínky, které často panují doma a v kancelářských prostorách. Pro své vlastnosti se využívají palmy jako přírodní čističky vzduchu, a přestože mohou pobývat v sušším ovzduší, potřebují zvlhčovat okolní vzduch pomocí rozprašovače nebo misek naplněných vodou. Současně musí mít rostlina dostatečně vlhkou půdu. Zalévat je vhodné pomocí odstáté nebo odvápněné vody o pokojové teplotě.

Mohlo by vás zajímat:  Rostliny v ložnici se postarají o klidný spánek a zdravý odpočinek

Květník s drenáží

Jak docílit krásného vzhledu během celého roku? Nejnáročnější období je pro palmy v zimě, kdy bývá vlivem puštěného topení vzduch opravdu vysušený. Kropení se musí provádět každé dva až tři dny, přičemž pomůže též květník s drenáží postavený do misky s vodou. Ke kořenům se tak dostane vláha, kdykoli je potřeba, zároveň pomocí dna z keramzitu nebo kamínků nedochází k hnití a rozšíření plísní.

Zdroj: https://thestem.co.uk/plant-academy/a-z-of-plants/dypsis-lutescens-plant-care-guide
Přidat na Seznam.cz