Cactus Succulent Green Home Plants

Ke spokojenosti potřebují pokojové rostliny správné místo. Jinak trpí a chřadnou

Rostliny v květináčích, které pěstujeme v domácnostech, nejenže vypadají hezky, ale také dokážou vzduch čistit od toxinů a okysličovat místnost. Někteří lidé kupují rostliny bez přemýšlení a většinou na nesprávná místa. V důsledku toho se jejich stav rychle zhoršuje a jsou náchylné k plísňové chorobě nebo škůdcům.

Hodně slunce

Za prvé sukulenty, jako kaktusy, aloe, agáve, jakož i citrusy (pomeranč, citron) nebo kolopejky, jinak známé jako kalanchoe, potřebují velmi mnoho slunečního světla, proto je umístěte na jižní stranu, kde je během dne nejvíce slunce. Některé kvetoucí rostliny, jako například brambořík, dobře rostou na takových okenních parapetech.

Mohlo by vás zajímat:  Rostlinná říše nabízí exempláře i pro zapomnětlivé pěstitele. Tyto druhy odpustí téměř vše

I když tyto druhy upřednostňují plné sluneční světlo, jejich stav se musí často kontrolovat. Pokud listy zežloutnou a odumřou, znamená to, že musíte rostlinu přesunout pryč od okna. Existují také druhy, které upřednostňují světlé polohy, ale nesnesou vystavení přímému slunečnímu záření. Rostliny situujte asi metr od okna. Na těchto místech se bude dobře dařit čínské růži, azalkám, různým druhům dracén a fíkusům, jakož i palmám.

Zdroj obrázku: Freepik

Rostliny, které potřebují stín

Existují také rostliny, které nejsou šťastné za velmi světlou polohu, ale dokonale rostou ve stínu nebo v jemném stínu. Křídlové květy, zamiokulkasy, monstery, kapradiny a břečťany rostou nejlépe na těchto místech. Upozorňujeme ale, že rostlina nesmí být zcela bez slunečního světla. Bez něj nebude probíhat fotosyntéza, což povede ke smrti rostliny.

Mohlo by vás zajímat:  Svilušky jsou tichou hrozbou pro všechny rostliny. Postřik ze šedého mýdla pokojové květiny ochrání

Pokud máte koupelnu s oknem, nic vám nebrání umístit sem několik květináčů s rostlinami. Musíte samozřejmě zohlednit podmínky, které v ní převládají, tedy jaká je zde vlhkost a teplo. Na toto místo se hodí například orchidej, byliny, kroton, jakož i toulitka. Nezapomeňte však často kontrolovat jejich stav. Koneckonců velká dávka vlhkosti může vystavit substrát plísním a houbám.

Zdroj: https://miraclegro.com/en-us/indoor-gardening/best-place-for-houseplants.html
Přidat na Seznam.cz