Cup Tea Tea Herbs Background Top View

Oblíbený nápoj ocení rostliny i náš domov. Dokonale vyčistí zrcadla, koberec i nádobí

Čaj je velmi oblíbený nápoj, který si s radostí vychutná každý z nás, hlavně v chladných měsících. Nemusíte ho ale využívat jen pro zahřátí během zimy. Velmi dobře se může hodit také v kuchyni nebo na zahradě při běžných činnostech, jako je například úklid. Poradíme vám, jak používat čaj ve formě antibakteriálního prostředku jako hnojivo.

Přírodní hnojivo pro rostliny

Při pěstování rostlin jsou přírodní hnojiva extrémně důležitá. Stejně jako kávová sedlina také čajová sedlina nebo čajové sáčky se skvěle hodí jako přírodní hnojivo pro pokojové i venkovní rostliny. Nejlepší je k tomu černý čaj. Tento způsob je ideální pro kyselomilné rostliny, jako je růže, rododendron nebo azalka. Pro jiné rostliny to může být škodlivé.

Mohlo by vás zajímat:  Aromatické rostliny udrží komáry v bezpečné vzdálenosti

Čaj na mytí zrcadel a oken

Svůj oblíbený nápoj můžete použít také při mytí oken nebo zrcadel. Jestli máte vždy problémy se šmouhami a skvrnami, měli byste použít tuto metodu. Postačí vám jen předem připravený a vychladlý nálev, který nalijete do lahve s rozprašovačem a opatrně nastříkáte na skleněný povrch. Potom ho měkkým hadříkem důkladně vyleštěte. A máte hotovo.

Zdroj obrázku: Freepik

Dokonalý prostředek na čištění koberců

Čaj má antibakteriální a čisticí vlastnosti, a proto je skvělý jako prostředek na čištění koberců. Jak ho využít? Použitou čajovou sedlinu nechte usušit, nasypte na koberec a poté důkladně vetřete do tkaniny. Nechte nějakou dobu působit a potom koberec dobře vysajte. Tato metoda je velmi jednoduchá a zbavíte se i odolných skvrn, které máte na svém koberci.

Mohlo by vás zajímat:  Potkani představují pro každý domov pohromu. Zbavit se jich lze několika metodami

Čaj jako prostředek na mytí nádobí

V kuchyni nemusíte čaj jen vařit. Můžete ho zde také velmi dobře použít, a to při mytí nádobí. Jestli vám právě došel prostředek na nádobí, můžete klidně sáhnout po sáčcích čaje. Hoďte je do vody, ve které budete mýt nádobí. Nechte ho ponořené v této směsi alespoň pár minut, aby čaj začal dobře působit. Nádobí bude nádherně čisté a nemusíte použít žádné chemické prostředky.

Zdroj: https://www.express.co.uk/life-style/property/1500529/how-to-clean-with-tea-cleaning-hacks-Hayley-Leitch-evg
Přidat na Seznam.cz