Jak pěstovat narcisy

Tato květina patří k nejméně náročnému druhu. Proto je vhodná pro začínající i netrpělivé zahrádkáře a rovněž se výborně hodí pro vzbuzení zájmů o zahradničení a přírodu u malých dětí. Patří mezi nejznámější zástupce rostlin cibulových. Záplava žlutých květu zdobí nejen zahradu, ale často i vázu stojící v bytě.

Pokud jste trošku lenošili, dejte si pozor, ať nezapomenete na výsadbu narcisů. Jsou jarní ozdobou zahrady, proto si vyhrňte rukávy a s chutí do díla. Na tom, jak pěstovat narcisy není nic složitého. Důležité je včas provést výsadbu. To, ale i další věci o pěstování narcisů se dozvíte z následujících řádků.

Mohlo by vás zajímat:  Jiřiny budou zdobit zahradu až do podzimu. V záři slunce jsou nejkrásnější

Proč sázet co nejdříve?

Protože potřebují k zakořenění delší dobu a vyšší teplotu než ostatní cibuloviny. V jejich rychlejším zakořenění jim pomůže půda vyhřátá, takže do prvních mrazů vám vytvoří pěkný kořenový základ. I v případě nákupu nových cibulí je nutné provést výsadbu co nejdříve. Včasnou výsadbou, neseschnou a neztrácí čas potřebný k zakořenění. Sázejte časně na podzim.

Teplo v půdě uchováte krytem z posekané trávy, listím, chvojím či mulčem. Jakmile se ohlásí jaro, na nic nečekejte a kryt odstraňte. Neporostou vám pod ním neduživé, vytáhlé a vybělené výhonky. Při začátku jejich rašení jim neublíží ani mrazy.

Mohlo by vás zajímat:  Největší chyby, které ničí balkonové rostliny: přestaňte je dělat a balkon se promění v džungli

Příprava půdy před sázením.

S otázkou jak pěstovat narcisy souvisí i příprava půdy. Budou Vám velmi vděčné za dobře připravenou půdu k výsadbě. Na vybraném stanovišti zryjte půdu na hloubku rýče a zaryjte kompost. Stanoviště vybírejte slunečné. Narcisy tak rychleji rozkvetou. Sázet je můžete i pod dřeviny a stromy, než se olistí, mají květiny světla dostatek.

Potřebují propustnou a nepřemokřenou půdu. V těžké a přemokřelé půdě si musíte vypomoci drenáží. Na dno jamky dejte vrstvu štěrku na ní písek smíchaný se zeminou. Poté usaďte cibule do hloubky deseti centimetrů. Zasypte substrátem. Přitlačte a zalijte.

Mohlo by vás zajímat:  4 tipy, jak připravit zahradu na zimu

Potěšení z jarních záhonů

Už víte, jak pěstovat narcisy. Patří mezi jedny z nejdříve kvetoucích rostlin. Trvalky totiž teprve přemýšlejí o tom, zda vykouknou do studených dnů. Narcisy se již čile smějí a

neodradí je ani sníh či ranní mrazíky. Proto je vhodné, aby se výsadba provedla mezi trvalky. Skvěle doplní svěží zeleň rostoucích trvalek.

Přidat na Seznam.cz

Jedna odpověď na “Jak pěstovat narcisy”

Komentáře jsou uzavřené.