Zamiokulkas2

Interiér bez rostlin by byl smutný. Některé druhy se hodí do malého i velkého prostoru

Rostliny do interiéru bezpochyby patří. Zvyšují estetičnost prostoru a zároveň čistí vzduch. Pokud plánujete nákup rostlin, je třeba se nejdříve zamyslet nad velikostí místnosti, do které rostlinu umísťujete. Protože například některé druhy palem nesnáší, když jsou v průvanu nebo tam, kde je malý prostor a často se listů dotýkáte. Prostorný obývací pokoj bude dokonalým místem pro květiny velké velikosti. Například fíkovníky, palmy, monstery a jiné. Květiny níže budou ideální pro malé i velké pokoje.

Monstera

Překrásná monstera je velmi populární rostlina. Má krásné listy, které jsou ploché, a zdobí tradiční i moderní interiéry. Pokud budete monsteru často přesazovat a poskytnete jí prostor, může dorůst i tří metrů.

Mohlo by vás zajímat:  Expandovaná hlína udrží pokojové rostliny správně zalité a chráněné
Zdroj obrázku: Freepik

Zamiokulkas

Svým krásným vzhledem připomíná sukulenty. Na šlahounech, které mohou vyrůstat až do půl metru, vyrůstají smaragdově zelené listy zadržující vodu. Díky nim je rostlina velmi nenáročná na údržbu, vyžaduje jen malou zálivku. Umístit ji můžete do světlé místnosti i do polostínu.

Palmy

Palmy milují dostatek místa a stálý prostor bez průvanu. Také nevyžadují mnoho zálivky a časté přesazování. Můžete je postavit do stínu, ale i na světlo a na přímé slunce. Jsou nenáročné a jistě vhodné i pro úplné začátečníky.

Mohlo by vás zajímat:  Orchidej může i během zimních měsíců vypadat skvostně. Vyzkoušejte rady zkušených květinářů
Zdroj obrázku: Freepik

Rostliny do kuchyně

Prostor v kuchyni bývá většinou malý, proto je ideální pořídit menší rostliny se skromnějšími květináči. Pokud máte málo místa, vyzkoušejte takové rostliny, které nevyrostou více než dvacet centimetrů. Například takový pepřinec, který dokáže vyčistit vzduch od jedovatých sloučenin, jako je oxid uhličitý nebo formaldehyd. Navíc vytváří krásný shluk plochých listů. Dále například pupovice, která se řadí mezi sukulenty. Tato rostlinka potřebuje velké množství světla a nevadí jí ani přímé slunce.

Zdroj: https://woodpeckerflooring.co.uk/us/blog/plants-modern-interior-design/
Přidat na Seznam.cz