Amarylis

Také v zimě mohou interiér zdobit kvetoucí rostliny. Splnit jejich podmínky není těžké

Kvetoucí rostliny jsou v bytech a domech velmi oblíbené. Co dělat, když rostlina ztratí své pupeny nebo vůbec nechce rozkvést? Můžete si pomoci několika způsoby a uvidíte, že rostliny znovu budou kvést, a navíc také v zimě.

Některé rostliny potřebují zvláštní podmínky

Mnoho zimních květin je velmi krásných, některé ale budou potřebovat zvláštní podmínky, aby opravdu vykvetly a dělaly vám radost na parapetech v chladných měsících. Orchidej mezi takové rostliny patří. Zimní květenství se objeví při správném světle a pokud jí dopřejete teplejší dny a chladnější noci. Zalévat je potřeba stojatou vodou při pokojové teplotě – dávejte ale pozor, abyste ji nepřelili. Pokud uvidíte, že rostlina chřadne, zastřihněte výhonek, zalijte a pohnojte.

Mohlo by vás zajímat:  Také bylinky koupené v supermarketu mohou vydržet a růst po celý rok
Zdroj obrázku: Freepik

Grundik má rád slunce a pokojovou teplotu. Nesnese ale změnu místa, pokud odkvete. Zálivka by měla být mírná a dodávejte mu hlavně hnojivo pro sukulenty. Až uvidíte, že rozkvétá, osušte ho a ochlaďte, ale jen trochu.

Africké fialky jsou vděčné květiny

Toulitka potřebuje mít stálé místo, kde bude stát, ale nemělo by to být na slunci. Rozhodně nezvládne suchý vzduch, takže by neměla stát u topení. Kropení bude její denní chleba, vedle ní můžete postavit nádobu s vodou, ze které si bude brát podle potřeby. Africké fialky mají rády menší květináče a pokvetou pouze na slunci. Jestli neuvidíte, že se chystají kvést, přichystejte jim hnojivo, které bude obsahovat síran hořečnatý.

Mohlo by vás zajímat:  Škůdci se mohou na pokojových rostlinách objevit kdykoli. Jejich přítomnost prozradí plátek okurky v květináči
Zdroj obrázku: Pixabay

Amarylka vyroste z cibule. Musíte ji zasadit a přidat kvalitní hnojivo. Až rostlina pokvete a listy budou suché, můžete ji vzít do sklepa, kde je chladněji. Až ji budete znovu vysazovat, je nutné ji ochladit – použít můžete ledničku. Různé druhy rostlin budou potřebovat jinou péči ohledně stříhání listů.

Zdroj: https://planethouseplant.com/how-to-get-house-plants-to-bloom/
Přidat na Seznam.cz