Flower 276112 1920

Pokojové rostliny skvěle ozvláštní interiér a lze je přizpůsobit celkovému stylu bydlení

Neschovávejte rostliny za záclonou. Pokud si pořídíte takové, které mají rády sluneční světlo, nebojte se je dát na odiv. Budou skutečnou ozdobou kuchyně, obývacího pokoje nebo ložnice. Rostliny byste měli ale správně uspořádat a také by měly odpovídat stylu interiéru. 

V minimalistickém designu budou dobře vypadat velké rostliny

Pokud máte obývací pokoj inspirovaný minimalismem, vhodné rostliny budou palmy, draceny nebo fíkusy. Pokud si pořídíte jeden nebo dva kousky těchto květin, které jsou ve velkých květináčích, určitě zapůsobíte.

Mohlo by vás zajímat:  Ani o dovolené nemusí květiny trpět žízní. Stačí jim dát napít z lahve od vína
Zdroj obrázku: Pixabay

Pokud máte tmavé stěny, zvolte rozhodně světlé květináče a nádoby na květiny. Naopak k bílým stěnám volte květináče v šedých nebo černých odstínech. V menších místnostech, jako je ložnice nebo kuchyně, budou lépe vypadat malé a střední rostliny. Můžete je položit na parapet, police nebo knihovny. Pokud je ale dáte příliš blízko k sobě, mohou mít málo prostoru k růstu a jedna bude zastiňovat druhou.

Nezkušení pěstitelé mohou začít s kaktusy nebo nenáročnými květinami

Rostliny s kaskádovými listy a výhonky dejte do závěsných květinových záhonků. Tím jim poskytnete dobré podmínky pro růst a navíc vytvoříte krásnou výzdobu. Pokud s pěstováním květin chcete začít, je vhodné zvolit méně náročné květiny, jako jsou kaktusy nebo okřídlený květ.

Mohlo by vás zajímat:  Tropický zamiokulkas vypěstujete i u nás, rozmnožení je překvapivě snadné
Zdroj obrázku: Pixabay

Rostliny, které budete mít v luxusních květináčích, postavte na zem v obývacím pokoji. A jestli máte rádi květiny, které visí na zdech, pověste si je místo obrazů nebo fotografií. Parapety jsou skvělým místem pro rostliny, které jsou malé nebo potřebují dostatek slunečního světla. Střídejte rostliny podle jejich výšky, ale dejte pozor, aby jedna větší nestínila té menší. 

Ať se rozhodnete pro náročnější rostliny nebo zvolíte kaktus, který vlastně potřebuje jen jednou za pár týdnů zalévat, rostliny zvelebí celý váš byt. Do ložnice byste si ale neměli dávat více kusů květin.

Přidat na Seznam.cz