Citron2

Citronová šťáva podpoří naši imunitu, pročistí domov, a dokonce přinese dobrou náladu

Nic není tak osvěžující jako citronová šťáva. Nejedná se ovšem pouze o příjemnou vůni, ale také o účinky, které může mít. Již staří Číňané si byli vědomi, že citrony nejsou jen tak ledajakým ovocem. První zmínka o citronech pochází ze starověkého Egypta, kde rovněž znali skvělé využití této plodiny. Dneska už téměř každý ví, že citron je bohatý zejména na vitamín C, nicméně to není všechno, co nám může nabídnout.

Bělení zubů

Citron lze použít k bělení zubů. Je to ale poměrně silná kyselina, takže se nesmí používat každý den. Ideální interval je jednou za týden. Jak citronovou šťávu k bělení zubů použít? Stačí ji vytlačit na zubní kartáček a vyčistit si jím zuby. Pokud máte citlivé zuby, měli byste na toto řešení pro jistotu ihned zapomenout.

Mohlo by vás zajímat:  Hraboše vypudí ze zahrady aromatické rostliny, repelenty i pořádek
Zdroj obrázku: Pixabay

Vaření s citronovou šťávou

Citronová šťáva se po smíchání se studenou vodou a moučkovým cukrem změní ve skvělou polevu, kterou můžete použít na mnohé moučníky. Dodá jim příjemnou kyselost a svěžest. Skvěle funguje také jako součást omáček, obzvláště dobře doplňuje smetanu a hořčici. Můžete z ní připravit také dresink na salát: stačí ji smíchat s hořčicí a olivovým olejem.

Pro nehty i pokožku

Citronová šťáva zvlhčuje naši pokožku. Je ideální pro vyživení ale i vybělení nehtů. Kromě toho má uklidňující účinky na naše tělo i mysl. Ukázalo se, že vůně citronu způsobuje u lidí radost a pocit štíhlosti. Na druhou stranu například u vanilky se cítíme obézní a její vůně nám ani k radosti příliš nepomáhá.

Mohlo by vás zajímat:  Nejen hřiby nebo lišky. Klouzky ozvláštní každé menu, sbírat je můžeme i v prosinci
Zdroj obrázku: Freepik

Čištění domácnosti

Citronovou šťávu můžete použít také k čištění koupelny nebo záchodu. Kromě toho, že zbaví povrchy bakterií, nádherně místnost provoní. Jen potřebuje působit delší dobu než například komerční výrobky. Citronová šťáva se ale velice často používá také se sodou, která je sama o sobě velkým pomocníkem při čištění domácnosti.

Zdroj: https://www.thespruce.com/ways-to-use-lemon-juice-1900665
Přidat na Seznam.cz