Many Blue Hydrangea Flowers Growing Garden Floral Background

Hortenzie krásně pokvete díky správnému hnojivu. Vhodná pro ni je kávová sedlina nebo kyselina citronová

Krásná hortenzie je součástí mnoha zahrad. Pokud však chcete, aby stále krásně kvetla, musíte jí zajistit správnou péči. Kromě správné polohy a dostatku vláhy je pro ni nesmírně důležité hnojivo. Naštěstí si toto hnojivo můžete připravit jednoduše i doma.

Správné pH

Hortenzie je rostlina, která potřebuje mírně kyselou až kyselou půdu. To znamená, že hodnota kyselosti substrátu by se měla pohybovat od 4,5 do 6,5. Při takových hodnotách je hortenzie naplno schopná přijímat všechny živiny ze země. Použitím pH metru můžete pH půdy snadno změřit, zakoupíte ho téměř v každém zahrádkářském obchodě. Pokud zjistíte, že je hladina pH nesprávná, můžete k okyselení půdy použít jednoduché domácí metody.

Mohlo by vás zajímat:  Šálek čaje probudí vysílené rostliny k životu. Znovu se zazelenají do krásy

Jako první můžete zkusit použít organické hnojivo z kyseliny citrónové. Jednoduše rozpusťte dvě polévkové lžíce kyseliny citronové v deseti litrech vody. Po rozpuštění můžete tuto směs začít používat. Nedoporučuje se však tuhle směs používat vícekrát než jednou za dva týdny. Jako další můžete využít kávovou sedlinu. Jednoduše ji smíchejte s horní vrstvou substrátu. Kávová sedlina bude pomalu uvolňovat látky do substrátu. Tuto akci opakujte jednou za měsíc.

Zdroj obrázku: Freepik

Správná péče

Hortenzie má své kořeny až v Asii. Stala se velmi oblíbenou díky barevným a velkým květům. Mnozí zahradníci ji vysazují nejen na zahradě, ale i na terasách a balkonech. Tato rostlinka vypadá velmi dobře i v podobě řezaných květin na stole ve váze. Dávejte si však pozor na prodej řezaných hortenzií, za to můžete dostat velkou pokutu.

Mohlo by vás zajímat:  Jablečný ocet překvapí svými účinky. Celá domácnost se díky němu bude jenom blýskat

Kromě správného hnojení má hortenzie ráda úrodnou a vlhkou půdu. Také má ráda, když jí vyhradíte polostinné až slunečné místo. Velmi důležité pro její správný růst je dostatečná vlhkost, kterou zajistíte jedině pravidelným zaléváním. Nedostatek vody na ní zpozorujete téměř okamžitě. Dokonce i malé sucho může vést k jejímu úhynu. Hortenzie je třeba zalévat každý den.

Zdroj: https://www.gardeningknowhow.com/ornamental/shrubs/hydrangea/fertilizing-hydrangeas.htm
Přidat na Seznam.cz